Ventės rago aplinkos pritaikymas lankymui – brangus, bet kur atsisėsti?

ventes ragas automobiliu aiksteleĮ Ventės ragą plūstejėję tūkstančiai lankytojų praėjusį savaitgalį išgirdo nemalonią naujieną. Netrukus automobilių parkavimas čia bus apmokestintas, nes Šilutės rajono savivaldybė, prieš keletą metų pastačiusi 60 vietų aikštelę, ją praėjusį rudenį išnuomojo privačiai įmonei. Ji ketina parkavimą apmokestinti, iš to uždirbti ir valdžiai mokėti nuompinigius. Būtų abipusė nauda.

Bet daugelį lankytojų, kurie Ventės ragą, tolimiausią sausumos kampelį, nutįsusį į Kuršių marias, gali pasiekti tik išleidę nemenką sumą pinigų degalams, papildomos išlaidos tikrai atgrasys grįžti. Juolab kad palikti automobilį apmokestintoje aikštelėje trumpam neišeis – nuo jos iki ornitologinės stoties, Kniaupo įlankos ir molo bei atgal susidaro maždaug dviejų kilometrų ilgio pėsčiųjų trasa.ventes ragas molas pilnas zmoniu

Šilutės savivaldybėje sužinoti, kokie pokyčiai prieš turizmo sezoną numatyti Ventės rage, ar tikrai lankytojams ruošiami automobilių parkavimo mokesčiai, nepavyko. Komunikcijos skyriaus vedėjas Romualdas Eglinskas tik patvirtino, jog pernai rudenį automobilių stovėjimo aikštė išties išnuomota privačiam verslui, o ką jis joje darys, kokias paslaugas teiks ir kaip apmokestins – nežino.

R.Eglinskas sakė negalintis atskleisti, kas aikštę dabar valdo, nes neranda tarnautojo, kuris apie šį Savivaldybės ir verslo sandorį žino. Taigi turizmo sezonas pamario krašte prasidėjo, o žinias apie laukiamus pokyčius gauti nėra paprasta.
Beje, praėjęs sekmadienis buvo ta diena, kai prašalaičio akimis jau galima buvo įvertinti lankytojų srautus ir turizmo sektoriaus valdininkijos pasirengimo lygį juos priimti.

Saulės ir šilumos pamario krašte tiek nebūta, kiek tą sekmadienį. Į Ventės ragą plūstelėjo tūkstančiai ratuotų pramogautojų, stovėjimo aikštelė netalpino visų automobilių, juos lankytojai paliko ir ant priekrantės pievų, pakrūmėse, ir siaurose kaimelio gatvelėse.

Dauguma lankytojų, išlipę iš savo mašinų, traukė į Ventės rago kyšulio smaigalį, kur stovi švyturys, Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus ornitologijos stotis, o į marių gilumą veda 360 metrų ilgio betoninis molas.

Bet prie marių stovi įrengti tik du suoleliai, tad vaizdą į atvirus marių vandenis ir Kuršių nerijos kopų siluetus anapus jų neįgaliems žmonėms teko stebėti, liūdnai rymant ant lazdų. Arba sėstis pakrantėje ant šalčiu stingdančių akmenų. Užkandžiauti – prie atidarų bagažinių prie vandens.

ventes ragas truksta suoluTikrai ne to lankytojai, 1,5 metų laukę grandiozinių rekonstrukcijų baigties Ventės rage, tikėjosi.

2013 vėlų rudenį pradėtas ornitologinės stoties rekonstrukcijos ir Ventės rago aplinkos pritaikymo lankymui projektas, kuriam buvo skirta europinė 3,4 mln. eurų parama, jau prie finišo tiesiosios.

Pastatytas vienas naujas pastatas, du rekonstruoti, klinkeriu grįstų takų tinklas tarp jų vingiuoja didžiulis, bet suoleliai prie jų – tik kur ne kur. Prie vandens – iš viso tik du.

Tai nuvylė daugelį gamtovaizdžiu pasigėrėti atvykusiųjų. „Prie Palangos tilto, J.Basanavičiaus gatvės gale bei Neringos krantinėse – ištisos ilgų suolų eilės, o čia – du suoleliai šešiems asmenims su vaizdu į marias? Juk kojos sveikiems pavargsta, kilometrą į čia nuo automobilių stovėjimo aikštės  bekulniuojant, o ką kalbėti apie vaikus, neįgalius ir pagyvenusius? Gamtoje visi nori rasti atvangą, ne nuovargį, deja…“, – nusivylimo neslėpė atvykėliai.

Praėjusį sekmadienį Ventės ragą aplankė apie 2-3 tūkstančius žmonių.