Verslininkės kviečia spalvomis šturmuoti Šilutės medžius (foto)

apmegzti medziaiPilką ir niūrų rudenį Šilutės moterų verslininkių organizacijos narės nusprendė nuspalvinti neįprastu būdu: sušildyti aplinką aprengdamos medžius spalvotais „drabužiais“, papuošdamos nėriniais.

Pirmieji kūriniai smalsuolių žvilgsnių sulaukia parkelyje, Tilžės gatvėje, tačiau moterys tikisi, kad įkvėpti idėjos prie jų prisijungs ir daugiau žmonių. Smagu būtų, kad Šilutėje ir rajono gyvenvietėse atsirastų daug spalvingai aprengtų medžių.

Organizacijos pirmininkė Virginija Rudienė apmegztus medžius prieš 8 metus pamatė užsienyje. Šis vaizdas jai taip įstrigo į galvą, kad vis nešiojosi mintį įgyvendinti tai Šilutėje. Moterų iniciatyvą palaikė ir Šilutės rajono savivaldybės architektai.

„Esmė, kad medį reikia ne apkabinėti dekoracijomis, kad vėjas jas tampytų, bet apšiltinti kamieną, šakas. Taip papuošti medžiai gali būti iki pavasario. Aišku, žmonių reakcija keista, mes ir pačios kiekviena kitaip įsivaizduojam. Bet dar įdomiau, kad medžiai bus skirtingi. Pas mus tamsu ir liūdna būna labai ilgai, todėl norėjosi įnešti į aplinką spalvų“, – kalbėjo V.Rudienė.

Pradėjus puošti parkelį išsirutuliojo sumanymas, kad papuoštų medžių galėtų atsirasti visame mieste. Todėl moterų verslininkių organizacija kviečia prisijungti mokyklų, darželių, kitų organizacijų narius – susirasti patraukliausią medį ir jo kamieną aptempti spalvotu drabužiu.
snowflake-craft-bombed-tree-by-the-jafagirlsget-attachmentyarn bombing 2yarn bombingyarn bombing 1yarn bombing 4yarn bombing 6yarn bombing 7yarn bombing 8yarn bombing 9yarn bombing 11yarn bombing 14yarn bombing 19yarn bombing 23yarn bombing 21
Tai gali būti ir susiūtos spalvotų medžiagų juostos, nėriniai, mezginiai. Moterys pataria, kad gatavų nertų servetėlių galima įsigyti labdaros parduotuvėse po keliolika centų, jas sujungti į vieną ir papuošti medį. Galima panaudoti spalvotų megztinių dalis.

Užsienyje viešų objektų apmezgimas yra laikomas gatvės meno šaka, vadinama „verpalų audra“ (angl. yarn storming, yarn bombing, guerrilla knitting). Šios siūlų ir audinių instaliacijos apima ne tik medžius. Apmezgami akmenys, dviračiai, telefono būdelės ar net autobusai. Šis menas skirtas sušildyti svetimas ir sterilias viešąsias erdves.

Tai nebe pirma Šilutės moterų verslininkių organizacijos iniciatyva. Vasarą moterys parkelyje prie muziejaus pasodino gėlių, tačiau jas po kelių dienų pavogė piktavaliai. V.Rudienė viliasi, kad miestelėnų pagražinti medžiai į destrukciją linkusiems asmenims neužklius. Atitarnavusias puošmenas turėtų susirinkti patys autoriai.

joomplu:7954

 Projektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.