„Verslo genas“ įvertino šilutiškius – geruosius pavyzdžius kitiems

Jau septintus metus portalo lrytas.lt rengiamas projektas „Verslo genas“ prieš savaitę finišavo iškilminga ceremonija, kurioje buvo apdovanoti ir jaunus verslus sėkmingai kuriantys šilutiškiai. 

Šiemet sėkmė šypsojosi Vandens turizmo centro „Upaitė“ vadovei Aurelijai Kalvaitienei, robotikos laboratorijos „Tavo robotas“ įkūrėjui Eivanui Maksvyčiui ir Biržų krašte gyvenančiai Tautvydo Matuzevičiaus šeimai, savo verslą – taktinės ekipuotės gamybą įkūrusiai Kintų seniūnijoje.

Dalyviai – pavyzdys kitiems

Konkurse „Verslo genas“ yra kviečiamos dalyvauti lietuviško kapitalo įmonės, gyvuojančios nuo metų iki 10 metų. Specialiai projektui sudaryta komisija atrenka kandidatus, kurie yra išsamiai pristatomi visuomenei portale lrytas.lt ir patenka į skaitytojų favoritų balsavimą.

Sėkmingai veikiantys verslai šiemet apdovanoti „Už drąsą rizikuoti“, „Tvarus verslas“, „Už mokslo ir žinių įgyvendinimą versle“, „Metų atradimas“, „Šeimos verslas“ ir „Socialinis verslas“ nominacijose.

Prezidento patarėjas Vaidas Augustinavičius renginio metu pastebėjo, jog tokios verslų skatinimo idėjos yra svarbios Lietuvai, o projekto dalyviai – drąsūs žmonės ir “veikia kaip katalizatoriai, gerieji pavyzdžiai kitiems”, kuriems trūksta drąsos.

Renginys vyko nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje, dalyviams surengtas operos solisto Jurgio Jarašiaus koncertas, jiems įteiktos menininko Remigijus Kriuko sukurtos stiklo skulptūros.

Plėtoja robotiką, turizmą ir ekipuotės gamybą

Komisija nusprendė apdovanojimą „Už mokslo ir žinių įgyvendinimą versle“ skirti šilutiškiui Eivanui Maksvyčiui, robotikos laboratorijos „Tavo robotas“ įkūrėjui. Tarptautinėse kompanijose, tarp jų – ir „Ericsson“ tyrimų centre dirbęs E. Maksvytis prieš keletą metų grįžo į Lietuvą ir apsigyveno Šilutėje, čia įkūrė laboratoriją „Tavo robotas“. Joje pats kuria robotus ir robotikos inžinerijos moko moksleivius.

Nominantas pripažino, kad ne visi supranta jo mintis, tačiau juo tiki ir pasitiki, o ir rajono valdžia ištiesia pagalbos ranką, sudaro galimybes plėstis. Taip pat jis išdavė planus su Lietuvos robotikos asociacija Šilutėje sukurti techninio parengimo kompetencijų centrą, į kurį važiuotų žmonės iš visos Lietuvos ir net Pabaltijo.

Vandens turizmo centro „Upaitė“ vadovė Aurelija Kalvaitienė turizmu užsiima tik nuo 2019-ųjų. Iki tol samdomą darbą dirbusi moteris, pradėjusi savo verslą jį metė ir sukūrė kelionių agentūrą. Vėliau jos šeima nusipirko ir laivų ir pradėjo po pamarį plukdyti turistus. Nominantė išsitarė dabar besigailinti tik vieno – kad tokio žingsnio nepadarė anksčiau.

„Šeimos verslo“ apdovanojimas atiteko Biržuose gyvenančiai šeimai, kuri užsiima taktinės ekipuotės gamyba. Tautvydas Matuzevičius jau 20 metų tarnauja kariuomenėje, tad žino, ką kariui reiškia gera taktinė ekipuotė. Pradžioje jis savo ekipuotę tobulino ar net pats siūdavosi naują, vėliau to jau prašydavo ir kolegos. Tai tapo akstinu kurti verslą. Tiesa, nominantas neslėpė, kad būta ir baimių, ir nepasitikėjimo savimi, bet šiandien jis jau mato, jog pasuko teisingu keliu. T. Matuzevičius padėkojo ir dar vienai pamariškei, savo kolegei Monikai Dobrovolskytei.