Verslumo pamokos gimnazistus nuvedė į Vilnių

Dar spalio pradžioje Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos Daiva Jakienė, Gražina Kazlauskienė ir Nijolė Titienė pasiūlė įkurti verslą gimnazijoje vieneriems metams. Mintis, jog kuriame realų verslą, į kurį netgi teks savo lėšų investuoti, šiek tiek gąsdino. Bet pasiryžome ir įkūrėme jaunąją bendrovę „ISAJSHOP“. Šiuo metu gimnazijoje sukurtos keturios mokomosios verslo bendrovės: „Jaunosios ekspertės“, „DLPN“, „Babuska“ ir „Pėdutė“.

Litexpo parodų rūmuose prie Šilutės pirmosios gimnazijos stendo.

„ISAJSHOP“ bendrovės komanda nedidelė – gimnazistės Inelda Liekytė, Simona Mizgirytė ir Aristėja Būdvydaitė. Visos nusprendėme kurti papuošalus.

Verslą kurti pradėjome po inovacijų stovyklos „accelerator_x | challenge the challenge“, kuri vyko gimnazijos aktų salėje. Visos komandos dirbome prie atskirų kompiuterių ir vykdėme keturių lygių užduotis, kurias įveikusios galėjome toliau kurti jaunąją Mokomąją mokinių bendrovę (MMB).

Stovyklos tikslas – sukurti produktą, kurį gaminsime ir vėliau pardavinėsime kaip savo bendrovės gaminį. Stovykloje daug sužinojome apie verslo kūrimą, supratome, nuo ko jį pradėti ir kaip padaryti sėkmingą. Dalyvavome nuotolinėje konsultacijoje, aiškinomės, kaip toliau vystyti jaunąją bendrovę.
Lapkričio pabaigoje dalyvavome dar vienoje nuotolinėje konsultacijoje su projekto koordinatore, kuri pasiūlė dalyvauti renginyje: „Kalėdos grįžta: eXpo 2021“. Pateikėme savo bendrovės aprašą ir gavome atsakymą, jog mes pakviestos dalyvauti „Kalėdos grįžta: eXpo 2021“ renginyje. Patobulinom logotipą, sukūrėme vizitines korteles, sugalvojom šūkį, apmąstėm, koks bus stendas. Gaminome rankų darbo papuošalus, teko eksperimentuoti su raštais, dydžiais, karoliukais. Daug darbo įdėjome ir į bendrą papuošalų pateikimą – dėžutes.

„Kalėdos grįžta: eXpo 2021“ – tai tradicinis „accelerator_x“ jaunųjų bendrovių renginys, kuriame susitinka moksleiviai ir mokytojai iš visos Lietuvos. Moksleiviai gali užmegzti naudingas pažintis, rasti investuotojų, parduoti savo produktus ar paslaugas.

eXpo vyko gruodžio 11 d., Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, į renginį buvo pakviesta 130 jaunųjų bendrovių. Bendrovės suskirstytos į sritis: paslaugos, prototipai, technologiniai sprendimai, tvarumas ir rankdarbiai. Kiekviena JB turėjo stendą, kuriame nurodė produktų pavadinimus ir kainas.
Jaunąsias bendroves vertino verslo mentoriai, kurie prašė pristatyti kuriamą produktą ar paslaugą.

Moksleiviai turėjo būti paruošę trumpus pristatymus, mokėti parduoti savo produktą ir atsakyti į klausimus. Patariamoji komisija draugiškai patarė, kaip galime vystyti ir patobulinti savo idėjas toliau. Nominacijų komisija išrinko labiausiai vertus nominacijų, o Bendrosios komisijos nariai vertino padarytą pažangą.

Iš Vilniaus parsivežėme daug gerų idėjų ir įspūdžių.