Veržlūs vaikai mokosi būti vertėjais ir lėlių teatro kūrėjais

jankaus vaikai - Leliu teatrasŠių metų spalio mėnesį startavus tikslinėmis valstybės lėšomis finansuojamoms neformaliojo vaikų švietimo programoms, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytoja Rita Bernotienė įkūrė net dvi studijas – „Jaunasis vertėjas“ bei „Lėlių teatras“.

„Šilutės naujienos“ kalbino vadovę apie programų vykdymą, domėjosi, kaip sekasi jauniesiems šilutiškiams kurti lėles ir vaidinti bei versti tekstus iš anglų kalbos.

„Studijoje „Jaunasis vertėjas“ mokinai ugdo savo anglų kalbos gebėjimus, atvirumą ir toleranciją užsieniečiams, kūrybingumą ir saviraiškos gebėjimus. Užsiėmimų metu vaikai jaučiasi jaukiai, drąsiai išreiškia save, ugdomas jų kūrybiškumas, savarankiškumas, bendravimo įgūdžiai, gebėjimas dirbti individualiai ir komandoje“, – sakė mokytoja R.Bernotienė, kuri turi daugiau nei 10 metų patirties vertimų srityje.

R.Bernotienė verčia ne tik iš anglų, bet ir iš švedų kalbos. Ji prisipažįsta, jog vertimai tapo savotišku pomėgiu. Tad kodėl gi tuo nepasidalijus su vaikais? Būtent vienas iš programos „Jaunasis vertėjas“ tikslų – skatinti mokinių domėjimąsi vertėjo profesija.
Kitas mokytojos pomėgis yra susijęs su teatru. Lėlių teatro būreliui mokytoja pradėjo vadovauti prieš 14 metų. Kurį laiką veikla buvo nutrūkusi, bet šiuo metu pašnekovė džiaugiasi galėdama sugrįžti prie sau mielos veiklos.

„Lėlių teatro“ programa skirta vaikams, norintiems ugdyti savo kūrybinius gebėjimus, artistiškumą. Jie mokosi laisvai reikšti mintis ir jausmus, mokosi scenos pagrindų, valdyti balsą, improvizuoti“, – sakė R.Bernotienė.

Lankantys šią programą vaikai atlieka praktines užduotis, mokosi nugalėti scenos baimę, įgyja daugiau pasitikėjimo savimi. Beje, anot vadovės, programą teko šiek tiek pakoreguoti, nes visi užsiėmimus lankantys vaikai panoro susikurti savo lėlę: kas – sau, kas – padovanoti broliukui ar sesutei. Tai, be abejonės, daug kantrybės ir laiko reikalaujantis darbas.

Kalbinti NVŠ programų „Jaunasis vertėjas“ ir „Lėlių teatras“ dalyviai prisipažino, jog lankyti užsiėmimus jiems labai patinka, tam visada atranda laiko po pamokų, kitų užsiėmimų. Kadangi užsiėmimai vyksta patogiu metu, kai kurie dalyviai į juos susirenka net 3 ar 4 kartus per savaitę. Juokaudama mokytoja prisipažino, jog kai kurie vaikai norėtų programoje dalyvauti net kas dieną.