Vestuvės karantino metu: bučiniai per kaukę ir žiedai ant pirštinių

IMG-6550-1Mendelsono maršas beveik tuščioje salėje, amžinąją meilę simbolizuojantys aukso žiedai – tiesiog ant pirštinių, o pirmasis naujosios šeimos bučinys – kilstelėjus apsauginę kaukę ar net ir per ją…

Tokia yra šiandien besituokiančiųjų šventė Šilutės Civilinės metrikacijos skyriuje. O ir tų besituokiančiųjų, žinia, kur kas mažiau: per du karantino mėnesius aukso žiedus čia sumainė vos 7 poros. Daug kitų porų savo išsvajotąją ceremoniją nukelia: vieni antrajam šių metų pusmečiui, o kiti net ir 2021-ųjų vasarai.

Tačiau šviesa tunelio gale jau sušvito ir būsimiesiems jaunavedžiams: nuo gegužės 18-osios švelninami ir vestuvių suvaržymai.

Daug vestuvių nukeliama

„Viena – kita santuoka. Ir daug skambučių bei laiškų, informuojančių, kad savo bendro gyvenimo pradžios šventę nukelia pusmečiui ar net metams ir apie tai praneš ateityje“, – taip dviejų karantino mėnesių laikotarpį apibūdina Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Lilija Valaitienė.

Dažniausiai, pasak vedėjos, taip elgiasi tos poros, kurios buvo užsisakiusios sutuoktuvių ceremoniją kur nors pačių pasirinktoje vietoje, nes skyriaus darbuotojos karantino metu niekur nevažiuoja. Vestuves nukelia ir gyvenantieji užsienyje (Norvegijoje, Jungtinėje Karalystėje), nes pastariesiems ir grįžti namo sunku, ir grįžus dar tektų dviem savaitėms karantinuotis.

Tuoktuvių atsisako ir tie, kas šią šventę buvo suplanavę kad ir birželiui, nes jau dabar aišku, kad karantino pabaiga neaiški: gal jis po gegužės ir vėl bus pratęstas.

Dar viena grupė jaunavedžių tiesiog nenori būti įsprausti į karantino rėmus. Jie nenori tuoktis su kaukėmis ir ceremonijų salėje stovėti vieniši – tik su pora liudininkų, nori ir vestuvių puotos su artimiausiais ir draugais.

Vestuvės – su veido kaukėmis

Yra ir priešingai. Nors Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojos sako „į dūšią“ jaunavedžiams nelendančios, visgi kai kurie jų išsitaria, dėl ko ryžtasi tuoktis tuo „kukliuoju“ metu. Dažnai tai seniai kartu gyvenančios poros, kurios iškilmių neplanavo ir sako, kad jų gyvenime antspaudas pase nieko nepakeis. Arba tos, kurios jau laukiasi vaikelio ir nori, kad jis gimtų santuokoje.

Nuo kovos 16-osios, kai buvo paskelbtas karantinas, iki gegužės vidurio Šilutėje sutuoktos vos 7 poros. Pasak L. Valaitienės, tai yra labai mažai. Bet vedėja supranta žmones, kurie atsisako vestuvių, kai žino, kad net ir šventinės vakarienės kavinėje užsisakyti negalės.

Visgi tos poros, kurios ryžtasi tai kukliai ceremonijai, jai rimtai pasiruošia ir pasipuošia. O būtinasis karantino atributas – apsauginės veido kaukės būna įvairios: vieni renkasi įprastas medicinines, kiti specialiai siūtas baltas ar spalvotas.

Žiedai – ant pirštinaičių

Ne daugiau kaip 5 žmonės – tiek karantino metu įleidžiama į ceremonijų salę: be jaunavedžių ir liudininkų dar fotografas. Visi jie privalo laikytis visų nustatytų apsaugos taisyklių.

Tai kaip yra su pirmuoju bučiniu ir Mendelsono maršu? Kaip užmaunami žiedai – negi ant pirštinės? – kamantinėjame L. Valaitienę. Pasirodo, be įprastinio maršo Šilutės jaunavedžiai nepalikti – salėje skamba jo įrašas. Pasibučiuoti irgi leidžiama, o žiedus vienas kitam, jaunieji gali užmauti kaip nori: ar ant pirštinaičių, ar trumpam jas nusimovę.

Santuoką registruojančios skyriaus darbuotojos taip pat laikosi visų karantino reikalavimų, nes ką gali žinoti – gal kuris jaunavedžių ir iš užsienio sugrįžo?..

Numato vestuvių bumą

L. Valaitienė sutinka, kad karantinui pasibaigus jos vadovaujamo skyriaus darbuotojoms gali prasidėti rimtas darbymetis. Vestuvių bumas, anot jos, tikrai bus, jei ne šią vasarą, tai 2021-ųjų jau tikrai. Tai jau dabar aišku kalbantis su santuokų atsisakančiais jaunavedžiais.

„Teko prisitaikyti prie realybės dabar, prisitaikysime ir tuomet, kai ji pasikeis“, – problemos neįžvelgia vedėja.

Visgi šiokių tokių palengvinimų vestuvininkams bus jau nuo kitos savaitės. Švelninant karantino sąlygas jau bus leidžiama į santuokos registravimo ceremoniją įeiti ir 10 žmonių būreliams, registracija jau galės vykti ir jaunavedžių pasirinktose vietose.