Veteranas P.Jonikas: per rungtynes – 10 tolimų metimų

kreosinis vetaranai samaiLietuvos krepšinio veteranų 45+ lygoje startavo Šilutės „Šamai“ su dar 7 komandomis, suskirstytomis į A ir B pogrupius.
Mūsiškiai rungtyniauja A pogrupyje kartu su Raseinių „Karpyne“, Šiaulių „Branda“ ir Mažeikių „Balsiais“.

Pirmiausia „Šamai“ susitiko su „Karpyne“. Rungtynės buvo įtemtos ir net prireikė pratęsimo, kad paaiškėtų, kuri komanda stipresnė.

Pirmuosius taškus taikliu tolimu metimu sudėjo „Šamų“ komandos lyderis Petras Jonikas. Netrukus tuo pačiu atsakė ir varžovai. Nepraėjus nė minutei Petras pakartojo tolimą metimą, bet netrukus vėl tuo pačiu atsakė „Karpynės“ krepšininkas. Rezultatas – 6:6.

Pirmas kėlinys priminė tritaškių lietų, nes per 10 minučių šilutiškiai pataikė 4 tritaškius, o varžovai – 5. Po pirmojo kėlinio rezultatas 26:28 Raseinių naudai.

Antrajame kėlinyje tritaškių būta mažiau, bet ambicijos liejosi per kraštus – tokius piktus krepšininkus retai tenka matyti. Svečių komandai neįtiko niekas – nei pačių atsivežtas teisėjas, nei sekretoriatas. Tai jiems blogai teisėjavo, tai taškus nusukinėjo. Regis, vyrai primiršo, kad krepšinį reikia žaisti, o ne ieškoti priekabių.

Kaip ten bebūtų, po 2 kėlinių vis dar vienu tašku pirmavo „Karpynės“ krepšininkai – 46:47.

Prasidėjus trečiajam kėliniui P.Jonikas vėl kamuolį palydėjo į krepšį nuo tritaškio linijos. Per trečiąjį kėlinį mūsiškiai surinko 14 taškų, iš jų 12 – tolimais metimais.

Varžovams sekėsi ne ką prasčiau ir po 3 kėlinių varžovai pirmavo 3 taškais – 60:63.

Ketvirtajame kėlinyje jau matėsi veteranų nuovargis. Vienas iš Šilutės krepšininkų juokavo, kad su kiekvienu kėliniu jų 45+ lyga prisideda dar po 5 metus. Tad ketvirtajame kėlinyje vyrai jautėsi, kaip žaisdami Lietuvos krepšinio veteranų 60+ lygoje. Bet nė viena komanda nesiruošė pralaimėti, kovojo iš paskutiniųjų ir nuskambėjus finalinei sirenai rezultatas buvo lygus 81:81. Pratęsimas!

Pratęsime stipresni buvo Raseinių krepšininkai: jie per pridėtas 5 minutes sumetė 11 taškų, o mūsiškiai – tik 6. Tad pergalę šventė svečiai, o mūsiškiai pirmose rungtynėse patyrė pralaimėjimą 87:92.

Tądien už Šilutės „Šamų“ komandą žaidė: D.Kruopšta, L.Ulevičius, D.Stonis, P.Jonikas, G.Šimkus, G.Grikšas, V.Kirjanovas ir J.Jaunius.

Rezultatyviausias komandoje buvo Petras Jonikas, surinkęs 44 taškus (tai daugiau nei pusė komandos taškų!). Jis įmetė net 10 tritaškių. Gaila, kad tai nepadėjo komandai laimėti.

Kitos „Šamų“ rungtynės gruodžio 15 d. vyks Mažeikiuose, kur šilutiškiai susitiks su „Balsių“ krepšininkais.