Vėtros nuostoliai: nuplėšti stogai, išlaužtos tvoros, nupūsta puspriekabė

Vėtra „Otas“ šalies gyventojams atnešė dešimttūkstantinius nuostolius – padaryta žala gyvenamiesiems namams, transporto priemonėms, ūkiniams pastatams bei šiltnamiams.

Į draudikus žmonės kreipėsi dėl nuplėštos stogo dangos nuo namų, verandų bei ūkinės paskirties pastatų. Nukentėjo namų fasadai bei jų apdailos detalės. Vėjas apgadino prie namų įrengtus šiltnamius, laužė namų teritoriją juosiančias tvoras. Nukentėjo ir transporto priemonės.

Draudikai atkreipia dėmesį, kad išankstinis pasirengimas ir paprastos priemonės gali tapti svarbiu ginklu, gelbėjant turtą bei išliekant saugiems.

Patarimai, kaip elgtis, artinantis gūsingam vėjui ir nukentėjus nuo jo: uždarykite visas duris, langus, pritvirtinkite langines; užšaukite kaminų sklendes, užverkite patalpų ventiliacines angas; priveržkite atsilaisvinusias vėjalentes, apskardinimus, stogo dangos lakštus; nepalikite nepritvirtintų daiktų kiemuose, terasose, pvz., batutų, lauko baldų, grilio įrangos ir pan.; nepalikite nepritvirtintų daiktų daugiabučių balkonuose; nestatykite automobilių po dideliais medžiais. Rinkitės stovėjimo vietą atokiau nuo jų – visomis kryptimis ne mažesniu kaip medžio aukščio atstumu.

Jei jūsų turtas nukentėjo nuo stichijos, pasirūpinkite, kad žala nedidėtų. Praneškite apie įvykį draudimo bendrovei ir, esant būtinybei, pradėkite atkūrimo darbus.

Jei neturite galimybės iškart pranešti apie įvykį draudimo bendrovei, užfiksuokite nuostolius. Pradėkite atkūrimo darbus ir susisiekite su draudikais, kai tik galėsite.

Suniokotas vietas apdenkite, pritvirtinkite. Taip apsaugosite jas nuo tolesnių gamtos stichijų. Išsaugokite medžiagų pirkimo čekius.

Pagal BNS inf.