Vėtrų neatlaikė Kuršių marių ledas, veriasi atviro vandens sklidini plyšiai (foto)

Pūga Ventėje. / Vytauto Jusio nuotr.Jei poledinės žūklės mėgėjai  iš visos Lietuvos jau pakėlė sparnus savaitgalį lėkti į pamarį virpinti avižėlių ar blizgučių prie ekečių ant ledu jau sustingusių Kuršių marių, šiuos planus gal geriau būtų persvarstyti.

Nuo penktadienio ryto pradėjusi siausti pūga ne tik sniegu užnešė daug pamario krašto kelių atkarpų, kurių kelininkai  nesuspėja  greit ir efektyviai nuvalyti.

Didžiausias pavojus žūklautojų, jei galingais visureigiais vis tiek pasiektų pamarį, tyko ant vėtrų laužomo ir vis  dar giliais atviro vandens ruožais atsiveriančio Kuršių marių ledo.

Nors ledo storis ties Ventės ragu ir Nida – 21 centimetras, bet gūsingų vėjų jėgos, smogusios penktadienį po pietų, Kuršių marių ledas nebeatlaikė. Supleišėjo ir vis dar tebeskyla.

pugapuga 2puga 3puga 4puga 5puga 6puga 7puga 8

Jis plyšo nuo pietrytinės pusės, Kaliningrado srities kryptimi. Atviro vandens sklidinos ertmės plečiasi, lyčių sangrūdų kalnai  nuo spaudimo auga. Šie sulaužyto ledo spąstai yra labai pavojingi ir žmonėms, ir technikai, juos vežiojančiai.

 Beje, taip prieš keletą metų jau yra buvę – vos spėjo šalčiai sustingdyti į storą ledą Kuršių marias, vėtros jas netrukus sulaužė,  o ant atskilusių plotų liko daug žmonių, juos teko evakuoti specialiosioms tarnyboms.

Šilutės hidrometeorologų duomenimis, šalčiu šių metų sausis ir vasaris neprilygsta 1956-ųjų rekordiniams. Tada sausį buvo užfiksuota 33,2 laipsnio, o vasarį -34,2 laipsnio šalčiai. Ledo storis siekė pusmetrį, jo neįveikė jokios vėtros iki pavasario.

Šiemetinis ledas dar nėra pakankamai tvirtas, jame pastarąsias dienas  jau įlūžo trys keturračiai motociklai.

Užpustyti suskilusio ledo plyšiai dabar tapo pavojingais spąstais visiems juo keliaujantiems.

Silutes naujienu LOGO copy