Šių metų „Baltijos Lean Forume“ už didžiausią pasiektą pažangą šešiose kategorijose apdovanotos šešios Lietuvos bendrovės, tarp kurių – ir „Šilutės baldai“.
Kartu su „Šilutės baldais“ apdovanotos tokios žinomos įmonės, kaip „Kurana“, „Baltic Petroleum“, „Girteka Logistics“, „Domeina“ ir „Baltic Food Partners“. Laimėtojai buvo nustatomi tarp efektyviausiai Lean metodus taikančių įmonių, įvertinant pernai pasiektus rezultatus, našumo augimą, planų įgyvendinimo tikslumą ir darbuotojų įtraukimą.
Vidas Petraitis, „Lean LT“ vadovas pasakoja, kad Japonijos korporacijoje „Toyota“ gimusi Lean vadybos filosofija jau 50 metų taikoma pasaulyje garsiausiose tarptautinėse korporacijoje. „Lean vadybos taikymas pagrįstas nuolatiniu tobulėjimu, drąsa pripažinti problemas ir gebėjimu jas spręsti. „Apdovanodami geriausių rezultatų pasiekusias įmones tokiu būdu parodome kelią, kuriuo eidamos aukštesnių rezultatų galėtų pasiekti daugiau Lietuvos bendrovių“, – sakė V. Petraitis.
Vienoje iš svarbiausių apdovanojimų nominacijų – „Metų Rezultatas“ – laimėjo „Girteka Logistics“, „Metų startu“ pripažinta „Vičiūnų įmonių“ grupei priklausanti „Baltic Food Partners“, „Metų Projekto“ vardą pelnė bioetanolio ir biodujų gamykla „Kurana“, „Metų Disciplinos“ vardas suteiktas bendrovei „Baltic Petroleum“, „Metų Įsitraukimo“ nominacijoje laimėjo viena didžiausių lietuviškų daržovių prekybos įmonių „Domeina“, kuriai priklauso daržovių prekės ženklas „Kietaviškių“.
Vienas iš svarbiausių Lean metodologijos terminų yra Kaizen, kurį trumpai galima apibūdinti kaip nuolatinės tobulėjimo kultūros įmonėje puoselėjimą. Taikant Kaizen principus siekiama, kad kiekvienas darbuotojas įsitrauktų į įmonės procesų analizę ir nuolat siūlytų, kaip galima efektyviau organizuoti darbą. „Metų Kaizen“ nominacijoje šįkart laimėjo „Šilutės baldai“. Vienas šios įmonės darbuotojų pasiūlė palengvinti staklių operatoriaus darbą ir sumažinti nereikalingą vaikščiojimą panaikinant esminę priežastį – netinkamą staklių išdėstymą. V. Petraitis komentuoja, kad ši idėja išsiskyrė drąsa kelti klausimus, ar taip, kaip įranga sumontuota gamybinėse erdvėse, išties yra geriausia darbuotojui? Šios problemos sprendimas įmonėje virto konkrečiais patobulinimais ir iš naujo standartizavo darbą su staklėmis – rezultate darbo našumas pakilo 28 proc., o per metus šių patobulinimų sukurta nauda įvertinta 19 000 eurų.
“Cecho vadovė paskyrė mane pavaduoti atostogaujantį kitą baro meistrą ir paragino būtinai sugalvoti Kaizeną. Galbūt todėl, kad atėjau iš kito veiklos baro, iškart pastebėjau, kad operatorius, dirbantis prie stalčių priekius kalibruojančio įrenginio, turi daug vaikščioti, kad aptarnautų ir šią liniją, ir gręžimo stakles. Be to, man krito į akis, kad kalibravimo įrenginys stovi ne pagal srautą. Todėl mano idėja buvo – apsukti įrenginį ir sumontuoti grįžtamąjį transporterį. Pastarasis buvo sumontuotas ir prie apsuktų gręžimo staklių, tad ten net nebereikėjo antro darbuotojo. Taigi, jei ne atostogaujantis kolega, šio efektyvaus patobulinimo galėjo ir nebūti,“ – šypsodamasis pasakojo Ričardas Pocius.
Plečiantis bendrovės „Lean LT“ veiklos geografijai, šiemet pirmą kartą buvo įvardinta ir nominacijos „Metų startas užsienyje“ laimėtoja, ja tapo Latvijos „Eco Baltia Grupa“, vykdanti antrinių žaliavų surinkimą ir perdirbimą. Ši įmonė savo kategorijoje tvirtai laiko rinkos lyderės vardą. Apdovanojimą įmonė pelnė dėl inicijuotų tobulinimo veiklų, kurios jau pirmaisiais metais atnešė puikių rezultatų, vertinamų daugiau kaip 500 tūkstančių eurų.
Rašyti atsakymą