Vieno didžiausių baldų fabrikų veiklą sustabdė… muzika

GERMANIKA 8Vienas didžiausių Europoje vilktų korpusinių baldų gamintojų – Šilutės rajone įsikūręs „Germanikos“ fabrikas ketvirtadienio pavakarę vienai valandai sustabdė darbą.

Modernių staklių gausmą SBA baldų grupei priklausančiame fabrike trumpam pakeitė progresyvios klasikinės muzikos garsai ir šviesos vaizdų šou – čia „Germanikos“ darbuotojams ir jų šeimų nariams koncertą surengė kompozitoriaus ir dirigento Gedimino Gelgoto vadovaujamas Naujų Idėjų Kamerinis Orkestras NIKO kartu su Kintų muzikos festivalio tarptautiniu orkestru, diriguojamu Martyno Stakionio.

„Džiaugiamės, kad „Germanikos“ darbuotojams galėjome padovanoti NIKO ir Kintų muzikos festivalio tarptautinio orkestro koncertą – tai labai neįprasta ir įkvepianti patirtis“, – sakė „Germanikos“ direktorius Rolandas Baltuonis, koncerto pradžioje sveikindamas darbuotojus ir jų šeimos narius.

Padėka mecenatui
GERMANIKA 1
Tokiu būdu neįprastu būdu – koncertu gamyklos ceche – Kintų muzikos festivalio organizatoriai – viešoji įstaiga „Kintai Arts“ nusprendė atsidėkoti vieno didžiausio Šilutės krašto vasaros kultūros renginių rėmėjo „Germanikos“ kolektyvui.

Daugiau nei 400 „Germanikos“ darbuotojų ir jų artimųjų stebėjo neįprastoje aplinkoje vykstantį koncertą, kuriame skambėjo žinomų klasikos, šiuolaikinių autorių ir paties Gedimino Gelgoto sukurti kūriniai.

Kintų muzikos festivalio įkūrėja ir direktorė Audra Juodeškienė sakė, kad šią vasarą polifoniškai susipynė festivalis, kompozitorių dirbtuvės – kursai ir Reformacijos 500-osioms metinėms skirti renginiai. Iš pirmo žvilgsnio galbūt atrodantys nesusiję, iš tiesų visi šie renginiai yra praeities, dabarties ir ateities Kintų žymės. Jos nuomone, koncertas „Germanikos“ fabrike darbuotojams ir jų šeimų nariams – tai puikus mecenatystės pavyzdys. Kintų festivalio organizatoriams ir mecenatui „Germanikos“ – SBA baldų grupės savininkams tai nauja patirtis ir tradicija.

GERMANIKA 5Daugelio tarptautinių konkursų laureatas orkestras NIKO yra koncertavęs įvairiose pasaulio scenose, tačiau specialiai dėl jų pasirodymo darbą sustabdžiusiame fabrike muzikavo pirmą kartą. „Mums patinka groti netikėtose erdvėse. Grojame visur – nuo bažnyčių ir prestižinių koncertų salių iki naktinių klubų. Tačiau veiklą vykdančiame fabrike teko groti pirmą kartą. Ir įspūdžiai – patys puikiausi!“, – sakė NIKO orkestro meno vadovas Gediminas Gelgotas.

Unikalų NIKO ir Kintų muzikos festivalio tarptautinio orkestro muzikantų pasirodymą „Germanikos“ fabrike įstabiai papildė vaizdo projekcijos ir šviesų muzika.

„Iki šiol neteko padėti rengti klasikinės muzikos koncerto tokioje erdvėje, tačiau industrinė fabriko aplinka labai tiko moderniai klasikinei muzikai, kurią atlieka NIKO, – sakė šviesų menininkas Arvydas Buinauskas, specialiai šiam pasirodymui sukūręs šviesų šou. Tai – autorinis šio menininko darbas, sukurtas bendradarbiaujant su „Prezentacijų spektro“ vaizdo ir apšvietimo sprendimų profesionalais.

Reta akimirka
GERMANIKA 15
Per metus 5 milijonus kvadratinių metrų baldų plokščių pagaminančiai „Germanikai“ gamybos stabdymas irgi buvo neįprasta patirtis. IKEA užsakymu visam pasauliui miegamojo baldus gaminanti įmonė įprastai veikia 4 pamainomis – apskritą parą. Fabrikas stabdomas itin retai.

„Gamyba įmonėje vyksta ištisą parą, septynias dienas per savaitę, o stabdymai yra itin reti – tik per didžiąsias metų šventes.

Tad NIKO ir Kintų muzikos festivalio tarptautinio orkestro koncertas mums iš tiesų buvo didžiulė šventė ir dovana, juokavome, kad Kalėdos atėjo vasarą“, – po muzikantų pasirodymo šmaikštavo „Germanikos“ direktorius Rolandas Baltuonis.

Atvirų durų diena

Belaukiant koncerto visą valandą vyko „atvirų durų diena“. Fabriko darbuotojai su savo šeimos nariais grupėmis buvo vedžiojami po fabriko cechus. Pašaliečiui buvo smagu žiūrėti, kaip tėvai, mamos savo artimiesiems rodė darbo vietas, gaminamas detales, surinktus gaminius. Visiems smalsu buvo pažiūrėti ir į robotų darbo vietas. Vienas tėvas savo sūnui aiškino: „Robotui buvo atiduotas fiziškai sunkus darbas – plokštes iš krūvos perkelti ant konvejerio linijos. Robotas juk nepavargsta – krauna visą parą“.

Šilutiškis, „Germanikos“ staklininkas Dainius Preimonas savo žmonai ir trims vaikams rodė, kokie baldai surenkami iš jo ir kitų darbininkų pagamintų detalių. Žinoma, tuoj pat išgirdo, kad ir jų šeimai tokia lova praverstų.

Geriausia vieta dirbti

GERMANIKA 4D.Preimonas „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad „Germanikoje“ dirba jau ketverius metus. Čia kėlė kvalifikaciją – iš paprasto darbuotojo tapo staklininku.

„Atlyginimas susietas su atliktu darbu, tačiau į rankas kas mėnesį gaunu nemažiau kaip 600 Eur. Darbas – pamaininis, slenkamu grafiku. Iš miesto į darbą ir atgal darbuotojus atveža įmonės transportas. Per mėnesį pasitaiko dirbti apie 6 naktines pamainas. Tačiau tai – įveikiamas sunkumas“, – sako D.Preimonas.

Jis įsitikinęs, kad geriau apmokamos, patikimos ir socialiai užtikrintos darbo vietos Šilutėje vargu ar būtų galima surasti.
Penktadienį Kintų didžiojoje bažnyčioje nuskambėjo įspūdingas Kintų muzikos festivalio uždarymo koncertas. Jame grojo festivalio organizatorių suburtas jaunimo orkestras, diriguojamas Europos scenose žinomo 20-mečio dirigento Martyno Stakionio, taip pat latvių smuiko virtuozė, daugybės tarptautinių konkursų laureatė Kristine Balanas. Ir, žinoma, publikos numylėtinis – orkestras NIKO, vadovaujamas charizmatiškojo kompozitoriaus Gedimino Gelgoto.

Publika negailėjo ovacijų ir padėkų atlikėjams bei festivalio iniciatorei Audrai Juodeškienei. Už tokį ypatingą kultūrinį reiškinį – Pamaryje rengiamą Kintų muzikos festivalį – padėkos raštą atsiuntė ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.