Viešasis tualetas Švėkšnoje: nėra taip blogai, kaip atrodo

Apsilankiusieji Švėkšnos viešajame tualete liko nemaloniai šokiruoti nuo vaizdo, kurį pamatė: visur primėtyta panaudoto popieriaus, prinešta purvo.

Šiuolaikiškas viešasis tualetas Švėkšnoje pradėjo veikti pernai vasarą.

 Akivaizdu, jog tokią „tvarką“ paliko tualetu pasinaudoję ir kultūros pristigę žmonės. Tačiau Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis nelinkęs situacijos dramatizuoti. Pasak seniūno, jis tikėjosi, kad miestelyje pastačius šiuolaikišką viešąjį tualetą, netvarkos jame bus kur kas daugiau. O tokių atvejų, kuomet randamas nemalonus „palikimas“, pasitaikė vos vienas kitas. 

​„Visumoje vertinčiau gerai, – kalbėdamas apie tualeto lankytojų kultūrą teigė A. Šeputis. – Nesitikėjau, kad žmonės bus pakankamai supratingi. Tik ketvirtadieniais – turgaus dieną – randame labiau priverstą tualetą, ir pavieniais atvejais“.

Seniūnijos darbuotojai tualetą sutvarko kiekvieną rytą. Atskiro prižiūrėtojo nėra skirta. Vasarą, Švėkšnoje padaugėjus turistų, tvarką nuspręsta palaikyti ir savaitgaliais.

Primename, jog modernus viešasis tualetas Švėkšnoje pastatytas pernai vasarą. Tokio statinio bendruomenė ilgai laukė. Jis randasi Švėkšnos parko pakraštyje.

Iš tikro, ne kiekvienas miestas gali pasigirti naujai įrengtu viešuoju tualetu, o mūsų mažame miestelyje jis dar ir nemokamas.

Viešasis tualetas – vienas iš miestelio infrastruktūros atnaujinimo projekto objektų, kaip ir parke pastatytos vaizdo stebėjimo kameros. Tad visi, į tualetą įeinantys ir išeinantys, gali būti stebimi nuotoliniu būdu.