Vietų stygius automobiliams daugiabučių kiemuose priveda iki karo… kiaušiniais

Šilutė kasmet gražėja, tačiau net miestui modernėjant išlieka daugiabučių gyventojams aktuali problema – automobilių parkavimo vietų stygius. Tokios situacijos dažnai tampa ir kaimynų rietenų priežastimi.

Nors miesto valdžia tokią bėdą gerai žino ir nuolat rengia daugiabučių kiemų rekonstrukcijos planus, visgi neslepia, kad net ir įgyvendinus tuos projektus automobilių aikštelėse vietos užteks ne visiems.

Parkavimo vietų labai trūksta

Miestas tvarkosi, tačiau senos problemos išlieka. Daugelyje Šilutės kvartalų trūksta automobilių parkavimo vietų ne tik atvykstantiems, bet ir patiems gyventojams. „Šilutės naujienos“ sulaukė prašymo pasižvalgyti Klaipėdos g. 1-ojo namo kieme ir įvertinti automobilių parkavimo vietų stygiaus problemą šio daugiabučio aikštelėje.

Nedideliame kieme išvydome net kelis „Sustoti draudžiama“ ženklus. Pietų laiku čia automobilių buvo sausakimša. Pasak daugiabučio gyventojų, aikštelėje netelpa nė pusės šio namo gyventojų automobiliai. Žmonės jau ne pirmus metus kreipiasi ir į Šilutės savivaldybę, ir į seniūniją, tačiau sako girdintys tik tuščius pažadus.

Daugiabučio gyventojai pasipiktinę, kad jų kieme vietos automobiliams ir anksčiau buvo maža, o pastačius čia atliekų rūšiavimo konteinerius jos dar labiau sumažėjo. Atliekų vežėjų sunkiasvorės išmauroja tą nedidelį atstumą iki konteinerių, tad gyventojams, jų žodžiais tariant, nešant šiukšles po lietaus reikia žvejybinių batų…

Padėtis galutinai komplikavosi tuomet, kai prieš kelis mėnesius buvo pradėta senojo turgaus aikštės rekonstrukcija. Pasak gyventojų, grįžus ir neradus vietos savo kieme, jie pasistatydavo automobilius toje aikštėje. O dabar dar ir šią vietą „okupavo“ statybininkai.

Ne vienas pelnė ir baudą

Ženklai „Sustoti draudžiama“ namo kieme jau ne kartą gyventojus privedė iki konfliktų su policijos pareigūnais. Pasak pašnekovų, yra buvę atvejų, kai naktį neradus vietos automobiliui nebuvo kitos išeities, kaip statyti jį ženklo galiojimo zonoje. Už tai ne vienas gyventojas jau sulaukė baudos.

„Situacija yra tokia, kad mes perkame atliekų vežimo paslaugą ir patys dėl to kenčiame“, – išsireiškia namo gyventojas Gintaras. Vyras sako, kad kartu su kaimynais jau kreipėsi ir į Savivaldybę, ir į seniūniją, prašydami leidimo automobilį statyti šalia rūšiavimo konteinerių bent jau šventinėmis dienomis ir savaitgaliais.

Tačiau atsakymas visada buvo vienodas: to padaryti negalima, nes atliekų vežėjai dirba kintančiu grafiku, todėl nežinia, kada jie gali atvykti išvežti šiukšlių.

„Kiaušinių karai“ kiemuose

Dėl vietų stygiaus Klaipėdos 1-ojo ir gretimo daugiabučio kieme prasidėjo abiejų namų gyventojų „karas“. Aušra pasakoja, kad neradus vietos automobiliui savo kieme, kartą pasistatė jį prie gretimo namo. Ryte moters laukė nemaloni staigmena – automobilį rado apmėtytą kiaušiniais…

Šioje vietoje reikėtų pastebėti, kad „karas“ kiaušiniais Šilutėje nebe pirmiena, parkavimo vietų problema tokiu piktybiniu būdu „sprendžiama“ ir kituose miesto kvartaluose. Neseniai tokioje situacijoje atsidūrė ir Miško g. gyvenanti moteris. Lina automobilį buvo pastačius kitame kieme, nes šalia jos namo vietų nebuvo. Ryte savo mašiną ji rado apmėtytą kiaušiniais… Moteris apteršusi Linos automobilį nė neslėpė to ir išrėžė, kad už stovėjimo vietą reikia kovoti…

Štai iki tokių kantrybės ir pykčio protrūkių prieinama kaimynystėje dėl automobilių vietų trūkumo.

Problema sprendžiama

Šilutės seniūnijos viešojo administravimo specialistas Algirdas Ivanauskas sako, kad žemės sklypai Klaipėdos g. 1 namo kieme jau yra suformuoti. Dabar liko parengti kiemo rekonstrukcijos projektą. Bet net ir projektą įgyvendinus ir įrengus daugiau vietų jų vis tiek trūks, nes kieme tiesiog nėra kur dar labiau plėsti aikštelę.

A. Ivanauskas pabrėžia, kad visi namo gyventojai dėl pirminio projekto svarstymo bus informuoti ir su juo supažindinti. Tačiau, kad darbus pavyktų pradėti dar šiais metais, mažai tikėtina.

„Viskam reikia laiko, užtrunka ne tik darbus atlikti, bet ir tinkamai paruošti projektus. Kai tik bus aiški visa informacija, informuosime gyventojus“, – sako jis.

Pasak A. Ivanausko, automobilių parkavimo vietų stygiaus problema aktuali toli gražu ne tik šiam namui. Tai labai skausminga tema ir Knygnešių, ir Laisvės, Melioratorių, Jaunimo alėjų daugiabučiams, o kai kurie Taikos g. namai išviso neturi kiemų. Visos šios probleminės vietos gerai žinomos seniūnijos vadovams.

„Šiuo metu prioritetą skiriame kelių gatvių daugiabučių kiemams – Klaipėdos g., Taikos g. ir Jaunimo alėjos“, – sakė A. Ivanauskas.

Pasak specialisto, planai ir projektai yra ruošiami ir galime tikėtis, kad visų šių problemų nebeliks jau po kelių metų.

 

Korespondentė, interneto svetainės administratorė.