Viktorina moksleiviams „Tarmės – kalbos lobynas“

biblioteka viktorinaLietuvių kalbos tarmės – unikalus ir archajiškas kalbos reiškinys, į kurį žvelgiame pagarbiai, kaip į kultūrinį ir istorinį Lietuvos paveldą. Labai svarbu išmokti saugoti ir puoselėti tai, ką dar turime. O įvertinti tarmių grožį ir įvairovę gali tik tas, kuris tai išmano, kuris ne tik apie tai skaitė, bet pats savo ausimis girdėjo.

Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos šeštokai (mokyt. Dalia Šulcienė) susirinko į F.Bajoraičio viešąją biblioteką pasitikrinti savo žinių viktorinoje „Tarmės -kalbos lobynas“, kurią vedė lietuvininkų drabužiais pasipuošusi bibliotekininkė Dalia Vasiliauskytė.

Moksleiviai varžėsi pasiskirstę į keturias komandas: „Lietuviai“, „Linksmieji lietuvininkai“, „Duona“, „Protai“.

Pirmajame viktorinos ture komandos turėjo atsakyti į dvylika klausimų apie tarmes. Žinių šia tema mokiniams netrūko.
biblioteka viktorina protai
Komanda „Protai“ surinko devynis balus, „Duona“ ir „Linksmieji lietuvininkai“ gavo po 7,5 balo, o „Lietuviai“ užsidirbo 7 balus.

Antrajame ture komandos turėjo prisiminti tarmiškų žodžių reikšmes. Čia šauniausiai pasirodė komanda „Lietuviai“, parašiusi net keturias teisingas tarmiškų žodžių reikšmes iš penkių.

Po trečiojo, muzikinio turo paaiškėjo, kad net trijų komandų rezultatai vienodi, tik komanda „Lietuviai“ išsiveržė į priekį dviem taškais ir sulaukė sveikinimų, nes šios komandos žaidėjai tapo geriausiais tarmių žinovais klasėje.

Visai klasei už dalyvavimą viktorinoje įteiktas prizas nuo F.Bajoraičio bibliotekos bibliotekininkių. Viktorinos pabaigoje moksleiviams priminta, kad nepamirštų lietuvių kalbos tarmių bei ypač puoselėtų Pamario krašto lietuvininkų tarmę.