Vileikių užkardą „okupavo” vaikai iš Šilutės

okupavooVileikių pasieniečiai apie savo tarnybą pasakojo gausiam vaikų būriui atvykusiam iš Šilutės Pamario mokyklos organizuotos vasaros stovyklos.

Antradienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Vileikių užkardą iš pat ryto „okupavo” Šilutės Pamario mokyklos vasaros stovyklos pradinių klasių mokinukų būrys, lydimas mokytojų D.Lileikienės, V.Macijauskienės, L.Akucevičienės ir D.Žygaitienės.

okupantsiVaikus sutiko ir apie pasieniečių darbą papasakojo Vileikių užkardoje dirbantis Sargybų skyriaus vyresnysis pasienietis Julius Stankus. Vaikai apsilankė užkardos teritorijoje esančiuose pastatuose, pabuvojo sulaikymo kameroje, landė po garažus, smalsiai apžiūrinėjo tarnybinius automobilius, laivus, už vairo laikė roges ir keturračius.

Į savo mažas rankutes ėmė  ir pasieniečių ginklus, antrankius, raciją. Kiekvienam iš mokinukų teko galimybė išbandyti termovizorinę įrangą, o taip pat apžiūrėti sulaikytų pasienyje pažeidėjų automobilius, laikomus užkardos teritorijoje.

Pradinukai įdėmiai klausėsi VSAT pareigūno pasakojimo apie pasieniečių darbą. O išklausę nepabūgo pažerti jam daug klausimų.

Vaikai liko sužavėti išvyka į pasienio užkardą ir džiaugėsi, daug pamatę ir sužinoję apie pasieniečius ir jų darbo ypatumus.

Informavo Valstybės sienos apsaugos tarnyba.