Vilkyčių kraštiečių sueigoje pagerbti šišioniškiai

VILKYCIUOSE 2Šeštadienį Vilkyčiuose susirinkę žemiečiai dalyvavo Šv.Brunono atlaiduose, pasidžiaugė nuveiktais darbais, pagerbė mamas ir išsirinko naują seniūnaitį. Juo tapo vilkytiškis, Saugų seniūnijos specialistas Kęstutis Sadauskas.

Išgražino Vilkyčius

Kraštiečių šventės favorite tapo bendruomenė „Veiviržo slėnis“ ir jos pirmininkas Rimgaudas Baltrukonis. Šventė buvo tarsi šios bendruomenės atliktų darbų pabaigtuvės.

Bendruomeninėje organizacijoje „Veiviržo slėnis“ yra susibūrę 18 vilkytiškių, kurie per vienerius metus įgyvendino du projektus, finansavimą gavę iš asociacijos „Lamatos žemė“ bei Lietuvos kaimo tinklo.

Saugų seniūnė Anastazija Oželytė dėkojo bendruomenės aktyvistams už tai, kad jie išgražino Vilkyčius. Sutvarkytos senosios kapinaitės Vilkyčiuose – tai pagarba seniesiems gyventojams – šišioniškiams. Taip pat sutvarkyta Vilkyčių bendruomenės namų, kuriuose yra įsikūrę Šv.Brunono parapijos maldos namai, aplinka: takai iškloti naujomis trinkelėmis, pastatyti suoleliai.

Seniūnės manymu, tai gera įžanga į naujus darbus, kurie planuojami šiais metais.

A.Oželytė dėkojo naujam parapijos klebonui Vytautui Tamašauskui, kuris sugebėjo suvienyti dvi Vilkyčių bendruomenines organizacijas – „Veiviržo slėnį“ ir „Viltį“ prasmingiems darbams.

Kunigo V.Tamašausko ir bendruomenės „Viltis“ pirmininko Dariaus Viliaus iniciatyva, panaudos sutartimi iš Savivaldybės gautas pastatas bendruomenės poreikiams. Ši bendruomenė pastatui atnaujinti finansavimą gavo iš asociacijos „Lamatos žemė“. Be maldos namų ir kunigo buto, šiame pastate bus šarvojimo ir renginių salė, kabinetai bendruomeninėms organizacijoms, jaunimo klubui, amatų mokymams.

Pastato atnaujinimo darbai prasidės jau po mėnesio.

Vaišės, muzika ir tarmės

Vilkyčiuose seniai nebuvo tokios šventės, kurios pagrindinė šnekta – šišioniškių. Šventės vedėjos, šišioniškių tarmės puoselėtojos Vaida Galinskienė ir Indrė Skablauskaitė rado visą būrį senųjų vilkytiškių, kuriems ši tarmė yra gimtoji ir dar nepamiršta. Konkursas apie omamų (močiučių) anksčiau naudotų žodžių reikšmes vilkytiškiams nebuvo labai sunkus, tad vedėjos išdalino visą krepšį dovanų už teisingus atsakymus.VILKYCIUOSE 4

Šventė neapsiėjo ir be vaišių. Stalas buvo nukrautas kepiniais, sūriais, papuoštas gėlių puokštėmis ir saldainiais. Čia pat sudaryta komisija ragavo visus skanėstus ir sprendė, kuris pyragas labiausiai primena šišioniškių kulinarinį paveldą. Komisijos pirmininkė Lietuvos kaimo tinklo Šilutės skyriaus vadovė Marytė Janavičienė pripažino, kad visi kepiniai labai skanūs, tačiau labiausiai omamų vaišes primena Romos Baltrukonienės iškeptas keksas.

Kraštiečiams koncertavo kaimynų saugiškių bendruomenės „Artuma“ vokalinis ansamblis ir klaipėdiečių kaimiškos muzikos ansamblis „Mingė“.

Naujas seniūnaitis – K.Sadauskas

Kraštiečių sueigos metu vilkytiškiai surengė seniūnaičio rinkimus. Iki šiol seniūnaičio pareigas ėjęs Vytautas Liutkus sulaukė 70 metų ir nusprendė užleisti postą jaunesniam.

Seniūnaičio rinkimuose dalyvavo bemaž keturiasdešimt žmonių ir seniūnaičio pareigas patikėjo vieninteliam kandidatui – Kęstučiui Sadauskui, Saugų seniūnijos darbuotojui.