Vilkyčių mokiniai vyko į Rumuniją

3 vilkyciu_mokykla_erasmus_projektas_rumunijaVilkyčių pagrindinė mokykla tęsia savo dalyvavimą tarptautiniame Erasmus+ projekte „Socialinės atskirties mažinimas per verslumą ir savanorystę“.

Antraisiais projekto metais projekte dalyvauja mažiau šalių – Lietuva, Rumunija ir Italija. Antrasis mokinių susitikimas įvyko Rumunijoje, Tifesti mieste, delegaciją iš Lietuvos sudarė 4 mokytojos  ir  8 mokiniai.

Susitikimo (mobilumo) metu visos delegacijos pristatė savo šalis, mokyklas, keitėsi dovanėlėmis. Kadangi Lietuvoje šie metai paskelbti tautinio kostiumo metais, mūsų delegacija lauktuvių vežė tautodailininkės gamintas lėles, vilkinčias lietuviškus tautinius kostiumus. Mokiniai bendravo su kitų šalių mokiniais, pagilino savo anglų kalbos žinias, dirbo grupėse, mokėsi rumuniškų dainų ir šokių.

2 vilkyciu_mokykla_erasmus_projektas_rumunijaŠalys pristatė savo antrąjį projekto produktą –  verslumo idėjos filmą. Projekto koordinatoriai aptarė jau vykdytas veiklas, susitarė dėl naujų veiklų. Buvo suplanuota daug edukacijų, kurių metu mokiniai sužinojo rumunų tautos istoriją, kultūrą, ragavo tradicinius patiekalus.

Rumunija sužavėjo kalnuotomis vietovėmis, žmonių svetingumu. Lankėmės kepyklėlėje  „Marco“, kuri yra šeimos verslas, buvome pavaišinti jų keta duona ir skanėstais. „Panciu“ regiono vyninėje, kurioje  gaminamos ir įvairios sultys, sužinojome kaip gaminami ir laikomi vynai ir sultys, aplankėme vaivorykštinių upėtakių auginimo tvenkinius, vietinį vienuolyną, apžiūrėjome koplytėles, bažnyčią.

Paskutinę kelionės dieną visų šalių atstovai pasodino po medelį Tifesti mokyklos kieme, išbandė marškinėlių dekoravimo technologiją, atliko kūrybines užduotis. Atsisveikinimo vakarienės metus delegacijų nariams buvo įteikti dalyvių pažymėjimai, vaišinomės specialiai šiai progai iškeptu tortu.

Savaitė pralėkė greit, nes kasdien buvome užimti įvairia veikla. Vasario mėnesį į Vilkyčius atvyksta naujieji draugai su savo mokytojais ir laukia dar viena įspūdžių kupina savaitė.