Vilkyčių plenere vėl kūrė ieškantieji dieviškosios ugnies

Jau dešimtąjį kartą vilkytiškis, kalvis Darius Vilius su Vilkyčių bendruomene „Viltis“, bendraminčius iš visos Lietuvos sukvietė į šiaudinių skulptūrų plenerą „Vilko pėdomis“. Pleneras dedikuotas UNESCO Nematerialaus kultūros paveldo išsaugojimo konvencijos 20-mečiui.

Organizatorių nuotr.

„Birželio 7 – 11 dienomis jauname Saugų seniūnijos Vilkyčių parke susibūrėme kūrybai ir bendrystei. Tiek metų vis bandėme, kūrėme, ieškojome tos dieviškosios ugnies, kuri per mūsų mintis, per mūsų rankas darniu sutvėrimu nutūptų. Su dešimtuoju pleneru pradėtas naujas etapas – teminiai kūrybos ir bendrystės susibūrimai. Pradedame su atgimimu, prabudimu, gimimu… Pasirinkta minties kryptis, kaip pradžia naujai kūrybos sklaidai, naujiems atradimams“, – pasakoja renginio organizatorius Darius.

Per 10-metį žinia apie šio entuziasto organizuojamą renginį pasklido labai plačiai. Bet pats D. Vilius akcentuodavo, jog labai mažai vietinių gyventojų prisijungia prie kūrybinio proceso. Šiemet į kvietimą atsiliepė „Švėkšniškių sambūris“. Šešių sambūriečių komanda, paskyrė tam dieną ir plušėjo iki tol, kol buvo sukurtas galutinis rezultatas – šiaudinė skulptūra.

Šio plenero metu pynėjai iš šiaudų pina skulptūras baltų ženklų motyvais, kurios papuošia Vilkyčių parko erdves. Tiesa, plenero metu vyksta ne tik kūrybinė veikla. Šiemet renginyje buvo gausu paskaitų, susitikimų, koncertų, nes dalyvavo net keli folkloro ansambliai iš įvairių miestų. Suorganizuotas net ir naktišokių vakaras. Dalyvių rytmečiai prasidėdavo maudynėmis, mankšta, o maitintis visi stengėsi vegetariškai – toks organizatoriaus sumanymas propaguojamas nuo pat plenerų pradžios.

O visa ko finalas ir vėl buvo įspūdingas šiaudinių skulptūrų sudeginimo ritualas.