Vilkyčių ralio kroso festivalio dalyviams – administracinės ir techninės komisijos išbandymai

Penktadienį į Vilkyčių ralio kroso trasą jau rinkosi dviejų dienų ralio kroso festivalyje lenktyniausiantys dalyviai. Čia per savaitgalį įvyks du Lietuvos ralio kroso čempionato etapai, po vieną Latvijos ir Šiaurės Europos zonos šalių čempionato etapą. Iš viso šiose varžybose startuos daugiau nei 100 dalyvių.

Penktadienio popietę Vilkyčių trasos prieigose jau rikiavosi sunkvežimių vilkstinė. Į trasos pašonėje įkurtą dalyvių parką keliavo komandos iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos ir kitų šalių.

Jau tą pačią penktadienio popietę, įsikūrę serviso parke, dalyviai skubėjo į administracinę komisiją. Čia jiems reikėjo pabaigti registracijos varžyboms formalumus.

Netrukus po to dalyvių laukė techniniai komisarai, kurie patikrino automobilių atitikimą techniniams reikalavimams, vertino saugumo įrangą. Čia vieni pirmųjų apsilankyti suskubo „Ekroso“ komandos nariai Eimantas Pavilonis, Redas Norkus ir Rytis Rutkauskas.

„Komisijų formalumus susitvarkėme be jokių problemų. Jaučiamės pasiruošę rytojaus startui. Manau, kad visiems dalyviams šios varžybos bus iššūkis, nes per dvi dienas reikės įveikti net du etapus. Reikės kitokios strategijos nei įprastose vienos dienos varžybose. Sieksime išlaikyti stabilumą, tuo pačiu tausoti techniką ir bandysime siekti kuo aukštesnių pozicijų“, – sakė „Ekroso“ komandos vadovas ir Ryčio Rutkausko mechanikas Egidijus Česnelis.

Komisarai nei jiems, nei kitiems iš paskos jų atkeliavusiems dalyviams priekaištų dėl technikos neturėjo. Techninė komisija tęsis iki vėlyvo penktadienio vakaro. Taip pat pas techninius komisarus dalyviai galės apsilankyti ir šeštadienį ryte prieš pirmuosius startus.

Šeštadienį įvyks Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato etapai, o sekmadienį kartu su NEZ – Šiaurės Europos zonos šalių ralio kroso čempionato etapu įvyks ir dar vienas lietuviško čempionato etapas.

Pirmąją varžybų dieną žiūrovai galės išvysti devynių klasių dalyvių pasirodymą, o iš viso čia numatyti net 74 startai. Sekmadienį startuos septynių klasių dalyviai, o prie starto linijos koviniai vienetai per dieną rikiuosis dar 59 kartus.

Žiūrovams bilietus bus galima įsigyti prie trasos, tačiau užsitikrinti sau vietą žiūrovų zonose galima ir anksčiau – bilietais prekiaujama internetu.