Vilkyčių ralio – kroso trasoje varžėsi NEZ šalių sportininkai

Gudziunas2012 metų Šiaurės Europos zonos šalių (NEZ) ralio – kroso čempionatas po dviejų etapų, vykusių užsienio trasose, persikėlė į Lietuvą: du paskutiniai etapai vyko Vilkyčiuose ir Ukmergėje.

Lenktyniauti vienoje iš geriausių ralio – kroso trasų Vilkyčiuose užsiregistravo 8 šalių – Norvegijos, Danijos, Švedijos, Rusijos, Lenkijos, Baltarusijos, Latvijos ir Lietuvos ekipažai.

Lenktynininkai tarpusavyje varžėsi trijų divizionų klasėse.

NEZ 1600 klasėje pirmas buvo latvis Reinis Nitišs, vairavęs „Peugeot 206“. Jis aplenkė II vietą užėmusį vilkytiškį Lauryną Diržininką, lenktyniavusį su „Lada 2108“. III vieta atiteko Kasparui Navickui su „Škoda Fabia“ iš „RIMI“ klubo.

Sava trasa nepadėjo ASK „Vilkyčiai“ lenktynininkui Ernestui Staponkui – jis su „VW Polo“ užėmė V vietą, o Ernestas Vingis, vairavęs „Lada 218“, liko dvyliktas.

NEZ 2000 klasėje dominavo svečiai iš užsienio šalių. Lietuvos lenktynininkai Modestas Juodpusis ir Remigijus Nešvydis užėmė paskutines vietas. Nugalėjo norvegas Christian Sandmo, vairavęs „Opel Kadett“.

NEZ 4WD klasėje I vietos niekam neužleido Skandinavijos lenktynininkas Lukas Walfridson, vairavęs „Renault Clio“. II vietą išpėšė SK „Auto-tehnoma“ atstovas Arvydas Galinis su „Ford Focus“. Trečias finišavo trasos šeimininkas, daugkartinis NEZ ralio – kroso varžybų nugalėtojas ir prizininkas Kazimieras Gudžiūnas su legendine „Ford Puma“.

Įnirtingiausia kova vyko paskutiniame etape Ukmergės „Versmės“ trasoje. Čia kovas pradėjo 32 lenktyninkai.

1600 divizione varžėsi 14 ekipažų. Lietuvos garbę gynė 9 lenktynininkai, tarp jų – 4 sportininkai iš ASK „Vilkyčiai“. Šioje klasėje Lietuvos atstovai turėjo pripažinti norvego Kristaffer Lia pranašumą – jo vairuojama „Honda Civic“ finišavo pirma.

„Vilkyčių“ lenktynininkas E.Staponkus, važiavęs su „VW Polo“, iškovojo II vietą. Kitų vilkytiškių rezultatai: Laurynas Diržininkas – šeštas, Domas Verčinskas – devintas, Ernestas Vingis nestartavo.

2000 klasėje triumfavo Latvijos sportininkai. Pirmąsias dvi vietas pasidalijo Martins Porietis ir Toms Žiedans. Geriausiai iš lietuvaičių pasirodė Petras Bartkus – VI vieta.

Prestižinėje 4WD klasėje greičiausias buvo lenkas Lukas Kabašinski. Viena pozicija jam nusileido Kazimieras Gudžiūnas.
Pasibaigus paskutiniam etapui, rezultatai buvo tokie: čempiono titulą 1600 klasėje iškovojo latvis Reinis Nitišs, vicečempiono taurę laimėjo ASK „Vilkyčiai“ atstovavęs E.Staponkus, trečiuoju prizininku liko paskutinio etapo nugalėtojas norvegas Kristaffer Lia.

2000 klasėje ant aukščiausios apdovanojimų pakylos stovėjo norvegas Christian Sandmo, antras – danas Allan Jurgensen, trečias – latvis Martins Porietis.

Prestižinėje 4WD klasėje triumfavo daugkartinis ralio – kroso nugalėtojas, ASK „Vilkyčiai“ ilgametis lenktynininkas Kazimieras Gudžiūnas. Jam įteikta čempiono taurė. Antroji vieta atiteko Alvydui Galiniui iš SK „Auto-tehnoma“, trečioji – ukmergiškiui Dariui Tamašauskui.

Komandinėje NEZ įskaitoje nugalėjo Norvegijos rinktinė, antroje pozicijoje – Latvija, trečioje – Lietuva.