Vilkyčiuose – 13 raudonų vėliavų ir nenuspėjami finalai

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse vyko trečiasis Europos automobilių kroso čempionato ir antrasis Lietuvos automobilių kroso čempionato etapas. Per  dvi dienas startavo daugiau nei 120 dalyvių iš 13 valstybių, o greičiausi paaiškėjo sekmadienį, po itin dramatiškų finalinių važiavimų.

Antrąją dieną Vilkyčiuose veiksmo ir aštrių momentų ir vėl buvo su kaupu. Pagal organizatorių inf. Organizatorių nuotr.

Pirmąją dieną varžybų dalyviai daugiau važiavo individualiai ir kovojo dėl geriausio rato įveikimo laiko. Šeštadienį jiems reikėjo įveikti vieną kvalifikaciją, o didžiausias „vakarėlis“ prasidėjo sekmadienį, kai tęsėsi kvalifikaciniai važiavimai. Po jų dalyviai stojo į kovą pusfinaliuose, o galiausiai viską vainikavo dramatiški finalai.

Visa diena lenktynininkams, trasos teisėjams, saugumo personalui bei specialiosioms tarnyboms buvo įtempta, nes buvo susidūrimų ir avarijų, po kurių plazdėjo raudonos vėliavos ir važiavimai būdavo sustabdyti. Ne mažesnis nervų karas, peraugęs į incidentus, virė ir finaluose. Per dvi dienas teisėjai raudonas vėliavas į viršų kėlė ir važiavimus stabdė net 13 kartų.

Europos autokroso čempionato etapo Tautų įskaitoje triumfavo 110 taškų surinkę čekai. Prancūzijos rinktinė su 97 taškais klasifikuota II vietoje, treti su 83 taškais – Nyderlandų atstovai. 13-os valstybių sąraše Lietuva klasifikuota 10-toje vietoje ir pranoko Italiją, Vengriją ir Liuksemburgą.

Daugiau naujienų – ASK „Vilkyčiai“ „Facebook“ paskyroje.