Vilkyčiuose – kūrybiniai vasaros užsiėmimai

DSCF5446Birželio ir liepos mėnesiais, kiekvieną antradienį Vilkyčių bibliotekoje vyko susitikimai „Vasara bibliotekoje“. Atostogaujantys vaikai susirinkdavo bibliotekoje pakalbėti apie perskaitytas knygas ir pasimokyti modelino lipdymo meno.

Edukacinio užsiėmimo pradžioje bibliotekininkė su jaunaisiais menininkais aptardavo, ką lipdys, kaip išgauti vienokias ar kitokias formas, paaiškindavo lipdymo eigą. Paskui vaikų fantazijai buvo leidžiama plėtotis laisvai. Dalyvių rankose spalvoto modelino gabalėliai pavirsdavo į spalvingus magnetukus. Sukurti įvairių formų darbeliai: drugeliai, katinėliai, pelėdžiukai, keksiukai, kaktusai vazonėliuose ir spalvingos gėlių kompozicijos.

Nuolat dalyvaudami užsiėmimuose vaikai įgavo lipdymo iš modelino įgūdžių, jų darbeliai tapo sudėtingesnių formų, turtingesni puošybos elementais.

Pasibaigus užsiėmimams vaikai dar pasilieka bibliotekoje. Jiems smagu susitikti su bendraamžiais, pasidalinti vasaros atostogų įspūdžiais, patarti, kurią knygą išsirinkti iš bibliotekos lentynų laisvalaikio skaitiniams.

Vasaros užimtumui skatinti biblioteka dalyvauja Švietimo ir mokslo ministerijos bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamoje iniciatyvoje „Atverk duris vasarai“.

Edukaciniai modelino lipdymo užsiėmimai organizuoti vykdant projektą „Vaikų kūrybiniai prisilietimai“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.