Vilkyčiuose sėkmingai įgyvendinta NVŠ programa

neformalus svietimas vilkyciai krepsinio burelisKą veikti kaimo vaikui savaitgalį? Jaunimo didžiausia problema tampa laisvalaikio leidimas. Jie vis sunkiau patys susigalvoja, kaip praleisti turiningai savaitgalį, bet 2015-ųjų metų rugsėjo mėnesio Šilutės savivaldybės Švietimo skyriaus raginimas dalyvauti neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) programoje sudarė galimybę vaikus užimti sportine veikla.

Apie šią programą sužinojusi Vilkyčių pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja Danguolė Černeckytė pasiryžo savaitgaliais mokyti Vilkyčių jaunimą sporto pagrindų.

D.Černeckytė nepraleidžia progos dalyvauti įvairiuose sporto renginiuose, ne vieną ir pati yra suorganizavusi bei puikiai įgyvendinusi. Dalyvauti NVŠ programoje ją paskatino noras suteikti užimtumo Vilkyčių vaikams, kad jie galėtų išreikšti save, išlieti perteklinę energiją, išvengti žalingų įpročių. Pasak Danguolės, ne tik vaikai džiaugėsi šia žinia, bet ir jų tėvai.

Tris mėnesius sekmadieniais Vilkyčių sporto salėje nuo ryto iki vakaro bumbsėjo kamuoliai. Vaikai mokėsi pagrindinių krepšinio, tinklinio, futbolo žaidimo elementų, patys teisėjauti, rašyti protokolus, organizuoti ir vesti varžybas.

Paskutinę programos dieną į Vilkyčius atvyko Šilutės moterų komandos „Pamarys“ narės, kurios sutiko pasivaržyti su jau gerai išmokusiais žaisti krepšinį jaunuoliais. Rungtynės buvo permainingos, kovingos, įdomios. Stebėję bei žaidę jaunuoliai ir vaikai tikrai turėjo ko pasimokyti iš moterų kovingumo, greitumo, taktiškumo, pagarbos ir noro sportuoti, kad ir kokio amžiaus būtų.

Vilkyčių jaunimo komanda padėkojo “Pamario” žaidėjoms ir įteikė šakotį, o viešnios įteikė medalius NVŠ programos dalyviams, kurie aktyviai dalyvavo visose organizuotose sporto varžybose, linkėdamos nenutraukti šios veiklos, aktyviai siekti užsibrėžto tikslo.

Mokytoja D.Černeckytė džiaugėsi programos sėkme ir tikisi sėkmingai toliau tęsti pradėtą veiklą.