Vilkytiškiai priėmė svečius iš Italijos ir Rumunijos

vilkyciu mokykla_erasmus_projektas1Vilkyčių pagrindinė mokykla jau antrus metus dalyvauja tarptautiniame Erasmus+ projekte „Socialinės atskirties mažinimas per verslumą ir savanorystę“. Neseniai sulaukėme trečiojo mokinių susitikimo, kuris vyko Lietuvoje, Vilkyčių pagrindinėje mokykloje. Į Lietuvą atvyko 20 žmonių delegacija iš Italijos ir Rumunijos – po 3 mokytojus ir 7 mokinius.

Į Vilkyčius atvykę svečiai buvo pasitikti lietuvių tautiniu šokiu „Kepurinė“ bei duona ir druska. Susitikimo metu delegacijos pristatė savo šalis, mokyklas bei vykdytas veiklas, susijusias su savanoryste ir verslumu. Svečiai ir šeimininkai tradiciškai pasikeitė atminimo dovanėlėmis.

Susitikimo metu visų delegacijų mokiniai kūrė bendrą produktą – knygą „Sėkmingi verslumo žingsniai“. Šios kūrybinės užduoties metu mokiniai dirbo grupėse, kuriose turėjo pademonstruoti savo anglų kalbos žinias bei rasti reikiamos informacijos knygai. Projekto koordinatoriai aptarė įvykdytas veiklas ir susitarė dėl naujų veiklų.

Svečiai iš Italijos ir Rumunijos aplankė Šilutės F.Bajoraičio viešąją biblioteką, kur sužinojo apie bibliotekoje vykstančias veiklas, paslaugas. Taip pat jie apsilankė H.Šojaus dvaro muziejuje, kur pamatė to laikmečio dvariškių aprangą. Delegacijas šiltai priėmė Sakūčių baldų gamykla „Germanika“, kurioje svečiai pamatė baldininkų darbą, gaminamos produkcijos įvairovę.

Neabejingas buvo ir vietinis verslininkas Kazimieras Gudžiūnas, kuris taip pat papasakojo apie savo verslą.

Kintų pagrindinės mokyklos daugiafunkcis centras garsėja savanoryste, todėl su svečiais vykome daugiau sužinoti apie jų patirtį. Aplankėme ir Vydūno kultūros centrą, kur svečiai pamatė kaip gaminamos vėtrungės ir patys jų pasigamino. Bene didžiausią įspūdį svečiams paliko Vilkyčių mokykloje vykusi Kaziuko mugė: vyko prekyba įvairiais rankdarbiais,  įvairios edukacijos, šokiai, žaidimai. Po mugės svečiai buvo vaišinami lietuviškais cepelinais.

Projektas nepraėjo ir be savanoriškos veiklos – vykome į Saugų vaikų globos namus, kur svečiai žaidė kartu su auklėtiniais. Paskutiniąją dieną nuvykome į Kuršių neriją, lankėmės delfinariume, vaikščiojome po kopas.

Paskutinės vakarienės metu delegacijoms įteikti sertifikatai, liudijantys dalyvavimą projekte.

Savaitė prabėgo greit, nes buvo pilna įspūdžių. Tai buvo paskutinis mokinių susitikimas, nes projektas eina į pabaigą.

Paskutinis mokytojų susitikimas numatytas liepos mėnesį, kai bus rašoma projekto galutinė ataskaita.