Vilkytiškiai sugrįžo iš Italijos

erasmus vilkyciaiNuo 2016 m. rugsėjo Vilkyčių pagrindinė mokykla kartu su Turkijos, Italijos bei Rumunijos mokyklomis dalyvauja tarptautiniame Erasmus+ projekte „Socialinės atskirties mažinimas per verslumą ir savanorystę“. Gegužės 8-12 dienomis vyko pirmasis mokinių susitikimas Italijoje, Vasto mieste.

Istituto Comprensivo 1 Vasto mokykloje lankėsi 3 šalių delegacijos – po 3 mokytojus ir 6 mokinius.

Susitikimo metu delegacijos pristatė savo šalis, mokyklas, atliktas projekto veiklas, apsikeitė dovanėlėmis. Visų šalių atstovai pristatė ir pirmąjį projekto produktą – filmą „Verslo inkubatorius“. Mokiniai bendravo su visų šalių atstovais, dirbo grupėse ir taip tobulino savo komandinio darbo ir anglų kalbos įgūdžius. Projekto koordinatoriai aptarė įvykdytas veiklas, sėkmingo verslo kriterijus ir suplanavo projektinę veiklą kitems metams.

Programa buvo parengta taip, kad projekto dalyviai susipažintų su tradiciniais italų patiekalais, kultūra, istorija ir kalba.

Saulėtoji Italija sužavėjo įspūdinga gamta, iškilia istorija ir žmonėmis. Lankėmės vyno ir alyvuogių aliejaus gamyklose, susipažinome su vyno gaminimo subtilybėmis, pabuvojome vynininko N.Priori ūkyje. Šį verslą sėkmingai plėtoja jau ketvirta ūkininkų karta, o jis pats dalyvauja visame vyno gamybos procese – nuo vynuogių auginimo iki vyno išpilstymo į butelius.

Ypač visus sužavėjo dėdės Mikėjo socialinis ūkis, kuriame neįgaliems žmonėms taikoma gyvūnų terapija.

Aptvertoje teritorijoje neįgalieji ir specialiųjų poreikių vaikai bendrauja su gyvūnais, juos glosto, vedžioja, šeria.

Iš šių žmonių akių supratome, kad čia jiems labai patinka. Į šį ūkį taip pat atvežami ir nuteistieji, kurie savanoriškai dirba įvairius ūkio darbus. Šiame socialiniame ūkyje dirba tik savanoriai, kurie kartu su neįgaliaisiais užsiima įvairiomis veiklomis: kepa duoną, gamina muilą, džiovina prieskonines žoleles, verda uogienes. Visi pagaminti produktai parduodami įvairių miesto švenčių, mugių metu. Dėdės Mikėjo ūkis – tai pavyzdys, kad galima puikiai suderinti verslumą ir savanorystę, įtraukiant socialiai pažeidžiamiausius žmones.

Savaitė Italijoje pralėkė labai greitai, bet prieš akis – dar vieneri projekto metai, kupini iššūkių, naujų patirčių bei pažinčių. Kitas susitikimas vyks Rumunijos Tifesti mokykloje lapkričio pabaigoje.