Vilkytiškio komanda – paros bėgimo pasaulio čempionė

Gruodžio 1-2 d. Taipėjuje 24 val. bėgimo pasaulio čempionate Aleksandras Sorokinas įveikė 301 km ir 790 m bei apgynė 2019 m. iškovotą planetos čempiono titulą. Lietuvos komanda – vilkytiškis Ruslanas Seitkalijevas, A. Sorokinas, A. Ardzijauskas. ir A. Preibys tapo paros bėgimo pasaulio čempione.

R. Seitkalijevas (kairėje), A. Sorokinas ir A. Preibys tapo paros bėgimo pasaulio čempionais.

Pasaulio čempionate gali dalyvauti neribotas skaičius vienos šalies bėgikų, bet komandinėje įskaitoje sumuojami trijų geriausių rezultatai. Lietuva surinko 813,368 km ir pasiekė pasaulio čempionatų rekordą.

Pasak R. Seitkalijevo, ultramaratonininkas A. Sorokinas pusę paros lenkė planetos rekordo grafiką, tačiau paskutinėmis valandomis jo greitis sulėtėjo, o įgytos persvaros pakako asmeninei pergalei. II vietą užėmė graikas Fotiosas Zisimopoulos (292 km), III liko ukrainietis Andrii Tkachuk (284 km). Lietuviai pagerino pasaulio rekordą komandinėje įskaitoje. A. Preibys nubėgo 257,789 km (15 vieta), R. Seikatlijevas įveikė 253,789 km (23 vieta). A. Ardzijauskas pasitraukė iš varžybų po įveiktų 58 km.

„Niekas netikėjo, kad lietuviai gali iškovoti medalį komandinėje įskaitoje. Atrodo, medaliai jau buvo „išdalyti“ iš anksto stipriausioms valstybėms – Japonijai, JAV, Ispanijai – sakė A. Sorokinas. – Bet mes įrodėme, kad galime“.