Vilkytiškis M. Rudzevičius tapo Baltijos šalių čempionu

Rudzevicius cempionasKovo 7 d. Klaipėdos lengvosios atletikos manieže vyko Baltijos šalių jaunių lengvosios atletikos komandinis čempionatas. Lietuvos jaunių rinktinės sudėtyje dalyvavęs vilkytiškis Marius Rudzevičius (pirmasis treneris Bronius Mulskis) stumdamas 5 kg rutulį iškovojo čempiono vardą.

2020 metais Klaipėdos lengvosios atletikos mokykloje jau vyko daug svarbių Lietuvai varžybų, tarp kurių – jaunių lengvosios atletikos pirmenybės, meistrų čempionatas, suaugusiųjų bei jaunimo uždarų patalpų lengvosios atletikos pirmenybės.

Šįkart Klaipėdoje varžėsi Estijos, Latvijos ir Lietuvos lengvaatlečiai (jauniai).

Ieties metikas M. Rudzevičius šįkart šalies garbę gynė ne ieties metimo rungtyje, o 5 kg rutulio stūmime. Marius šiuo metu mokosi Vilniuje ir jį treniruoja Edžio Matusevičiaus tėvas ir treneris Edmuntas Matusevičius. Edis Matusevičius Palangoje pasiekė trečią sezono rezultatą pasaulyje, įvykdė Tokijo olimpinių žaidynių normatyvą, daugiau nei 4 metrais pagerino Lietuvos rekordą ir Palangoje pasibaigusiame šalies čempionate įsiliejo į planetos ieties metimo elitą bei tapo nauja lengvosios atletikos žvaigžde. Pernai Lietuvos lengvosios atletikos čempionate jis ietį numetė 89,17 m.

M. Rudzevičiui tapti Baltijos šalių čempionu rutulio stūmimo rungtyje buvo ne itin sunku. Jis jau 2018 m. tapo Lietuvos jaunučių ieties metimo rekordininku, ietį nusviedęs 64 m 86 cm. Europos olimpiniame festivalyje – Baku (Azerbaidžanas) iškovota 8 vieta Europoje.

Penktuoju bandymu 5 kg rutulį Marius nustūmė 16 m 93 cm, aplenkęs estą Hannesą Remelgą (Hannes Remelg) daugiau nei pusmetriu – 16 m 25 cm. Latvį Robertą Sorokiną (Roberts Sorokins) lenkė beveik metru – 16 m 04 cm. Kitas čempionate dalyvavęs lietuvis Aurimas Šinkauskas rutulį nustūmė 14 m 22 cm.

Baltijos šalių jaunių lengvosios atletikos komandiniame čempionate I vietą iškovojo Estijos komanda, II latviai, trečioje vietoje liko lietuviai.

„Nesvarbu iš kur tu esi, sunkiai dirbant, atiduodant visą save visada darbas atsiperka. Būna nepavyksta. Galbūt, tai ne tavo diena, ne tavo metai, bet niekada nereikia nukabinti nosies ir pasiduoti, kad ir kas nutiktų. Esu labai dėkingas pirmajam treneriui B. Mulskiui už tai, jog atvedė į sportą, taip pat treneriui E. Matusevičiui“, – „Šilutės naujienoms“ sakė Baltijos šalių jaunių lengvosios atletikos čempionas M. Rudzevičius.