Vilkytiškis R. Seitkalijevas 100 km bėgimą įveikė antras

Liepos 19 d. Vilniaus Vingio parke vykusiame tradiciniame tarptautiniame Vilniaus 100 km bėgime ultramaratonininkas, vilkytiškis Ruslanas Seitkalijevas tapo vicečempionu, distanciją įveikęs per 7 val. 22 min. 22 sek.

100 km bėgime II vietą užėmė vilkytiškis R. Seitkalijevas.

Tradicinis tarptautinis 100 km bėgimas šįkart pasižymėjo atkaklia kova ir įspūdingais moterų rezultatais. Aukso medalius iškovojo ir taip pat Lietuvos 100 km bėgimo čempionais tapo Andrius Preibys ir Gitana Akmanavičiūtė.

Plungiškis A. Preibys 100 km nubėgo per 7 val. 1 min. 44 sek. Šis rezultatas jam leido pasiekti tarptautinio sporto meistro normatyvą, kuris yra 7 val. 5 min. Antrąją vietą užėmė 2018 m. šio bėgimo nugalėtojas, daugkartinis pasaulio bei Europos čempionatų dalyvis, vilkytiškis R. Seitkalijevas – 7 val. 22 min. 22 sek. Trečias tarp vyrų buvo Simas Stasiukaitis (8:18.35).

Bendroje įskaitoje III ir IV vietas užėmė moterys – Gitana Akmanavičiūtė ir suomė Noora Honkala. Moterų čempione tapusi G. Akmanavičiūtė distanciją įveikė per 7 val. 38 min. 58 sek. ir net 55 minutėmis pagerino Lietuvos rekordą, kuris nuo 2000 metų priklausė Aušrai Kavaliauskienei. Įdomu tai, kad ji 100 km plentu bėgo pirmą sykį.

Antra finišavusi N. Honkala pasiekė naują Suomijos rekordą – 7 val. 46 min. 57 sek. Jauniausia moteris, įveikusi Spartatloną (246 km bėgimas Graikijoje), džiaugėsi savo pasirodymu ir liko sužavėta Vilniaus 100 km bėgimo trasa. III vietą tarp moterų užėmė praėjusių metų čempionė, laukinio bėgimo gamtos takais organizatorė Kintuose Viktorija Tomaševičienė (8:57.48).