Vilkytiškis R. Seitkalijevas bėgs 50 km pasaulio čempionate

Seitkalijevas 1Rugsėjo 1 d. Brasove, Rumunijoje vyks 50 km bėgimo pasaulio čempionatas. Visos IAU narių federacijos skelbia visą informaciją apie sportininkus ir pareigūnus, kurie dalyvaus renginyje. Tai reiškia, kad čempionate dalyvaus sportininkai iš 31 pasaulio šalies, bus 75 moterys iš 26 šalių ir 94 vyrai iš 26 šalių. Lietuvos rinktinės garbę gins ultramaratonininkas, vilkytiškis Ruslanas Seitkalijevas.
Pasak paties R. Seitkalijevo, kaip laikinai einantis komandos vadovo pareigas jis džiaugiasi, kad be vyrų komandos pirmą kartą Lietuvos istorijoje 50 km pasaulio čempionate dalyvaus ir moterų komanda. Trys kovingos moterys: vilnietės Rūta Šimkūnaitė, Eurelija Venskaitytė ir Neringa Kaulinaitė (šiuo metu gyvenanti JAV) žino, ką reiškia tikras juodas darbas, o ne „selfiai“ fitneso salėje.

Priminsiu bėgimo ir Lietuvos rinktinės fanams, kad tiek tarp vyrų, tiek tarp moterų pasaulio čempionate be individualios įskaitos bus vykdoma ir komandinė įskaita. Į bendrą rezultatą eina geriausi 3 laikai kiekvienos lyties atstovų, kurie yra sumuojami. Kuo žemesnis bendras laikas – tuo aukštesnė vieta. Lietuva vyrų ir moterų komandose turi po 3 atstovus. Be R. Seitkalijevo, Lietuvos rinktinei atstovaus vilniečiai Andrej Jegorov ir Jevgenijus Galuška.

Pasak R. Seitkalijevo, nuotaiką dalyviams pakėlė tai, kad čempionate nebus Kenijos atstovų, bet didysis „ultra trejetas“ – Pietų Afrika, Japonija ir JAV niekur nedingo.