Vilkytiškis R. Seitkalijevas laimėjo Klaipėdos maratoną

maratonas Seitkalijevas_vidurinisPaskutinį birželio sekmadienį Smiltynėje buvo duotas 4-ojo Klaipėdos maratono bėgimo varžybų startas. Vilkytiškis ultramaratonininkas Ruslanas Seiktkalijevas, įveikęs 42 km 195 metrus per 2 val. 57 min. 39 sek. tapo čempionu.
Pirmasis Klaipėdos maratonas startavo 2016 metų liepą. Idėja kilo dar 2014-aisiais, tačiau dėl įvairių aplinkybių šiam renginiui nebuvo lemta atsirasti anksčiau. Idėja surengti varžybas kilo pajutus sporto renginių stygių Pajūryje. „Keista, kai Klaipėdoje, Smiltynėje aplinka ideali bėgti, o sporto renginių nėra. Todėl sukūrėme Klaipėdos maratoną“, – sako organizatoriai.

Klaipėda turi puikias galimybes sportuoti: išvystytą pėsčiųjų takų ir dviračių takų infrastruktūrą, švarų mišką, unikalų kraštovaizdį ir Baltijos jūros pakrantę. Todėl bandant visa tai sujungti varžybų metu ir parodyti ir parinkta unikali trasa Smiltynėje.

Šis bėgimas skirtas tiek pradedantiesiems, tiek mėgėjams ir profesionalams. Atsižvelgiant į savo fizinį pasirengimą galima rinktis skirtingų atstumų trasas: 500 m vaikų bėgimas, 5 km, 10 km, 21.098 km (pusmaratonis), 42.195 km (maratonas).

Šių metų nugalėtojas R. Seitkalijevas sakė ilgai svarstęs ar išvis dalyvauti renginyje. Bet šiuo metu jis kai tik ruošiasi pasaulio 50 km bėgimo čempionatui, tad vis tiek kasdien treniruojasi, įveikia 30 – 40 km. Todėl ir nusprendė dalyvauti. „Be to būtų negražu prieš save patį nesudalyvauti maratone, kuris vyksta namie – Klaipėdoje. Didelių tikslų sau šiose varžybose nekėliau, norėjau tik smagiai, su gausybe kitų bėgikų pasidaryti ilgą, kokybišką treniruotę kalvotoje ir vaizdingoje trasoje, be galo karštu oru Smiltynės takeliais“, – sakė sportininkas..

Nuaidėjus starto šūviui nuo pat pirmųjų metrų vilkytiškis išsiveržė į priekį ir tada sako nejučiomis pagalvojęs: „O kodėl nelaimėjus šių varžybų?..“ Be to, bėgikui ypač reikšmingas įvykis nugalėti maratone miesto, kuriame jis gyvena. Tad apetitas, kaip sakoma, sukilo bevalgant, ir pergalės sportininkas jau nusprendė nebepaleisti iš rankų. Jis sako, kad ruošiantis pasaulio 50 km bėgimo čempionatui šioms varžyboms atskirai ruoštis nereikėjo. Per savaitę jis ir taip įveikia 200 – 215 km, norėdamas kuo geriau pasiruošti čempionatui ir pasauliui pasiųsti žinutę apie Pamario kraštą.

Antrąją vietą iškovojo kaunietis Vidas Totilas – 3:08,18, III vieta atiteko klaipėdiečiui Vasilijui Kubackiui – 3:09,27. Moterų grupėje nugalėjo vilnietė Deimantė Ražukienė, ji 42 km 195 m nubėgo per 4 val.

Klaipėdos maratono bėgimo šventėje jėgas išmėgino ir šilutiškiai Arlandas Mazgeika, Romas Škadauskas ir Mantas Budrikas. A. Mazgeika 21,1 km įveikė per 1 val. 40 sek. ir iš beveik 100 dalyvių užėmė 20 vietą. R. Škadauskas 10 km bėgime, kuriame dalyvavo 85 bėgikai, buvo ketvirtas, distanciją įveikęs per 38 min. 11 sek. Šilutės sporto mokyklos lengvaatletis M. Budrikas 0,5 km bėgime finišavo kartu su Daniel Bagrov ir distanciją įveikę per 1 min. 54,0 sek. abu pralaimėjo tik 7 sekundėmis latviui Gustavs Liekmanis.