Vilkytiškis R. Seitkalijevas ruošiasi 100 km bėgimui

Smiltynėje vykusiame jau 5-ąjame Klaipėdos maratone dalyvavo beveik 300 ilgų distancijų bėgikų iš 5 šalių bei 65 komandų. Tradiciniame Tarptautiniame Vilniaus 100 km bėgime šiemet vėl jėgas išbandys ilgų nuotolių entuziastas ir profesionalas, vilkytiškis Ruslanas Seitkalijevas. Vilniaus Vingio parke bėgimo šventė šiemet vyks liepos 19 d.
Vilkytiškis R. Seitkalijevas po Klaipėdos maratono (42 km 195 m) apdovanojimo.

Maratono, pusmaratonio, 10 bei 5 kilometrų distancijas Smiltynės trasose kartu su lietuviais panoro išbandyti dalyviai iš Latvijos, Lenkijos, Vokietijos bei Albanijos. Gausiausia užsienio bėgikų delegacija atvyko iš Latvijos.
P
Pakalbinti latviai sakė, jog šiemet po karantino jiems tai pirmoji galimybė išbandyti jėgas ilgose distancijose, mat Latvijoje kol kas panašių varžybų nerengiama. IV vietą maratono distancijoje laimėjęs Ronalds Vitols iš Uogrės miestelio džiaugėsi aukšta vieta: tai tik antras maratonas vaikino gyvenime. Tačiau jis apgailestavo „netilpęs” į 3 valandų laiką.

Dėl to paties krimtosi ir bronzos laimėtojas, praėjusių metų Vilniaus maratono nugalėtojas, pasaulio ir Europos 100 km bėgimo dalyvis R. Seitkalijevas, atbėgęs per 3 val. ir 1 min. 07 sek. Jį, 42 km ir 195 metrų distancijoje parodžiusi puikų rezultatą – 2 val. ir 55 min. – aplenkė ir sidabru pasipuošė kaunietė Gitana Akmanavičiūtė, šiemet jau laimėjusi ir virtualų maratoną. Tuoj po finišo pakalbinta moteris atrodė nepraradusi jėgų, džiaugėsi rezultatu, tik teigė pasigedusi didesnės konkurencijos.
Maratono auksą namo į Kauno rajoną išsivežė Virgilijus Maštaitis, distanciją įveikęs per 2 val. 52 min. ir 54 sekundes.

Šiuometiniame Klaipėdos maratone, kuris dar turi ir neoficialų Smiltynės maratono pavadinimą, dominavo vyrai – jų užsiregistravo 202. Tik 5 km distancijoje panoro dalyvauti daugiau moterų – 52, o joms kompaniją trumpiausioje distancijoje palaikė 43 vyrai.

Ilgesnę nei 10 km trasą, kuri nuo Smiltynės tęsėsi iki Antrosios perkėlos, iš čia vingiavo iki Jūrų muziejaus ir baigėsi starto vietoje, bėgikai turėjo įveikti keturis kartus, pusmaratonio – du, o bėgusiems 10 km pakako vieno karto. Varžybose dalyvavęs kintiškis Gediminas Simutis 5 km bėgime užėmė V vietą, o šilutiškis Arlandas Mazgeika 21 km įveikė per 1 val. 39 min. 52 sek ir užėmė 22 vietą.

Organizatoriai džiaugėsi, jog prestižinėje didžiojo maratono distancijoje kartu su 28 vyrais dalyvavo ir 4 moterys, o viena iš jų lipo ant garbingos nugalėtųjų pakylos.