Vilkytiškis R. Seitkalijevas Trakuose pusmaratonio finišą kirto su šypsena

Ruslanas Seikalijevas_1Prieš savaitę Trakuose vyko puiki pavasario šventė, skelbianti ir turistinio sezono pradžią – septintasis tradicinis bėgimas „Trakų pusmaratonis“, pritraukiantis daug besišypsančių bėgikų iš šalies ir užsienio. Šiemet šiame bėgime startavo apie 1500 greitakojų. Vilkytiškis Ruslanas Seitkalijevas finišo liniją kirto dvyliktas.
Gegužės 11 dieną viename gražiausių Lietuvos kampelių – Trakuose vyko jau tradiciniu tapęs ,, Euro vaistinės Trakų pusmaratonis“. Daugelis bėgikų, šiame bėgime pasirinkę vieną iš distancijų – 5, 10,5 ar 21 km, atidaro savo sportinį sezoną. „Trakų pusmaratonis“ pasižymi ypač vaizdinga trasa su fantastiškais gamtos ir istorijos paveldo vaizdais, nes ji driekiasi Galvės ežero pakrantėmis, nuo kurių atsiveria įspūdingas viduramžių pilių grožis. Trakai – sportiškas, gyvas, judrus miestas, čia nuolat vyksta daug sporto varžybų, renginių, kurie sukviečia daug aktyvių žmonių.

R. Seitkalijevas pasakoja būtent to ir vykęs į Trakus – atidaryti savo sezono, nors mintis dalyvauti pusmaratonyje kilo likus dienai iki starto. Be to, kitą dieną, gegužės 12-ąją jis buvo suplanavęs dalyvauti bėgime Marijampolėje. Trakuose Ruslanas planavo bėgti ramiai – pasidaryti gerą treniruotę vaizdingoje kalvotoje trasoje ir daugiau nei 21 km nubėgti lėčiau nei per 1 val. 24 min., bet ir ne greičiau kaip per 1 val. 23 min.

„Planas įgyvendintas – finišą pasiekiau su šypsena veide per 1 val. 23 min. 39 sek., pasiekdamas 12 vietą tarp vyrų. Lyjant nesmarkiam lietui šią distanciją iš viso įveikė apie 700 dalyvių iš įvairių pasaulio šalių. Nugalėtoju tapo olimpietis Remigijus Kančys – 01:08:00 val.“, – pasakojo Ruslanas.

Praėjus parai jis jau stojo prie bėgimo starto Marijampolėje, kur kepinant saulei įveikė planuotus 16 km ir pateko į aštuntuką. „Nors abiejuose bėgimuose prizininku netapau, bet keliavau namo patenkintas, kad pavyko padaryti gerą treniruotę prieš rugsėjo 1 – ąją vyksiantį Pasaulio 50 km čempionatą Rumunijoje“,- „Šilutės naujienoms“ pasakojo ultramaratonininkas.