Vilniuje 100 km bėgimą laimėjo „Laukinis trail“ Ventė – Kintai organizatorė

Begimas ViktorijaSekmadienį Vilniuje vyko 100 km bėgimas. Ilgų nuotolių bėgikams šios varžybos buvo vienos svarbiausių šį sezoną, nes būtent šiame renginyje buvo kovojama dėl Lietuvos 100 km bėgimo čempionato apdovanojimų. Moterų bėgime nugalėjo „Laukinis trail“ Ventė – Kintai organizatorė, paros bėgimo rekordininkė (195, 199 km) Viktorija Tomaševičienė.

100 km bėgimo varžybos prasidėjo ankstų sekmadienio rytą (6 val.) ir baigėsi gerokai po pietų (17 val.).

Vyrų 100 km bėgimo čempionu tapo Evaldas Nausėda iš Bėgimo klubo. Jis nuotolį įveikė per 6 val. 54 min. ir 59 sek. Tai naujasis trasos rekordas ir antras rezultatas Lietuvos istorijoje. Antras atbėgo Renatas Orlovas iš „Traverso“ klubo (8:09:25,0), trečiojoje vietoje Virgilijus Maštaitis (8:17:53,4).

Praėjusiais metais 100 km bėgimo čempionu buvo tapęs daugkartinis pasaulio bei Europos čempionatų dalyvis, vilkytiškis Ruslanas Seitkalijevas nuotolį įveikęs per 7 val. 07 min. Jis 100 km Vingio parko takais nubėgo per 7 val. 8 min. 23 sek. Tada mažiau nei dviem minutėmis nuo jo atsiliko II vietą užėmęs Evaldas Nausėda (7 val. 10 min. 7 sek.), o šiemet jis tapo 100 km čempionu.

Moterų bėgime nugalėjo V. Tomaševičienė („Laukinis trail“, 8 val. 48 min. 05,8 sek.). Ji bendroje įskaitoje užėmė net IV vietą, nusileidusi tik vyrų rungties prizininkams. II vieta atiteko Sadai Bukšnienei iš Kauno 10:09:49,0), o trečia finišavo Kristina Vaidelinskienė („Bėgimo klubas“, 10:58:10,2.).