„Vilties bėgimas“ – rudens darbų, solidarumo ir gerumo derlius

Rugsėjo 6 d. Klaipėdoje „Vilties bėgimo“ metu vyko ir Lietuvos 10 km bėgimo plentu čempionatas. Šilutės rajono garbę gynė trys bėgimo mėgėjai: Evaldas Bilevičius, Gediminas Kazlauskas ir Marius Jatkonis.

Lietuvos bėgimo plentu 10 km čempionate rajono garbę gynė E. Bilevičius G. Kazlauskas ir M. Jatkonis.

Brolio pranciškono Benedikto galvoje gimusiai ir realizuotai idėjai prieš 3 metus Europos lengvosios atletikos asociacija suteikė 3 žvaigždučių įvertinimą ir tarptautinį sertifikatą. Vilties bėgimas yra įtrauktas ir į tarptautinį Europos bėgimo plentu kalendorių.

Prieš 12 metų prasidėjusi akcija, skirta onkologinių ligonių ir jų artimųjų palaikymui, jau užaugo iki pusmaratonio ir maratono. Tačiau bėgimo dalyviai, tarp kurių buvo įvairaus amžiaus žmonių, galėjo rinktis ir kur kas trumpesnes trasas. Dalis jų šiemet yra tik virtualios, dėl saugumo buvo nuspręsta atsisakyti ir tradiciškai vykusių koncertų bei kitų veiklų.

Pasak E. Bilevičiaus, dalyvaudamas „Vilties bėgime“ supranti, kad būna smagesnių švenčių nei Kalėdos ar Velykos. O kiekvienas bėgimas palieką neišdildomą įspūdį.

Lietuvos bėgimo plentu čempionate 10 km distanciją G. Kazlauskas įveikė per 0:43:32, E. Bilevičius – 0:47:37, o M. Jatkonis – 0:49:07.

Per pirmus 7 metus panaudojus Vilties bėgimų metu surinktas paramos lėšas, ES ir privačių rėmėjų lėšas broliai pranciškonai įgyvendino savo idėją – 2014 m. atidarė šv. Pranciškaus onkologijos centrą.

Bėgimo iniciatorius, pranciškonų brolis Benediktas Jurčys sakė: „Vilties bėgimas“ – tai rudens darbų, solidarumo ir gerumo derlius, skirtas onkologiniams ligoniams, ypatingus poreikius turintiems vaikams ir jų artimiesiems! Ačiū jums už rankas, kuriomis pakeliate parpuolusį! Savo kreipimąsi noriu baigti trimis šauktukais: „Vilties bėgimas – solidarumo tradicijas auginanti šventė, lavinanti kūną ir sielą! Vilties bėgimas tampa mūsų tarnystės žmoniškumui ugdyti švente! Vilties bėgimas – ne kūno malonumams skirta šventė, tai žmoniškumo puota!“