„Vilties bėgime“ – ir šilutiškiai

Gegužės 19 d. Klaipėdoje įvyko jau 17-tasis, brolių pranciškonų iniciatyva rengiamas „Vilties bėgimas“. Jo dalyviai kasmet prisideda prie „Šv. Pranciškaus onkologijos centro“ veiklos – bėgimo metu surinktų aukų dėka onkologiniams ligoniams bei jų artimiesiems yra nemokamai teikiamos dvasinės terapijos ir psichosocialinės paslaugos.

Šiemet bėgimas prisidėjo ir prie kitos klaipėdiečiams svarbios iniciatyvos – kadaise sovietų sunaikintos Šv. Jono bažnyčios atstatymo.

17-ąjį kartą surengta paramos onkologiniams ligoniams iniciatyva šiemet išaugo į 3 dienų renginių ciklą ir finišavo sekmadienį tradiciniais įvairių nuotolių startais.

Gegužės 17 d. vakare Atgimimo aikštėje vykusiame koncerte pasirodė įvairios krikščioniškos muzikos grupės iš Klaipėdos, Šilutės ir Tauragės. Prieš koncertą pranciškonų ir liuteronų dvasininkai kartu keliavo simbolinį kelią nuo Senojo turgaus iki Atgimimo aikštės, tempdami simbolinį vežimą su kartoninėmis plytomis – Klaipėdos bendruomenės vienybės, solidarumo ir paramos simboliu. Lėšos už koncerto metu parduotas plytas bus skirtos bažnyčios atstatymui.

Iš viešai skelbiamų duomenų matyti, kad bėgti iš anksto buvo užsiregistravę daugiau nei 4900 dalyvių. Populiariausios distancijos šiemet buvo 0,75 km (1710 bėgikų), 3 km (1323 bėgikai) ir 5 km (692 bėgikai). Jau po renginio skelbta, kad bėgančiųjų buvo 5570.

Šilutiškiai Artūras Kirvelevičius ir Evaldas Bilevičius bėgo 10 km. Jaunasis irkluotojas Simas Smirnovas dalyvavo vaikų bėgime – 0,75 km  ir užėmė 6 vietą, o vilkytiškis Ruslanas Seitkalijevas bėgo maratoną – 42 km 195 m ir užėmė 9 vietą.

„Klaipėda – vienintelis miestas Baltijos šalyse, turintis Šv. Pranciškaus onkologijos centrą, kuriame bėgimo metu surinktų aukų dėka onkologiniams ligoniams bei jų artimiesiems yra nemokamai teikiamos dvasinės terapijos ir psichosocialinės paslaugos. Džiaugiuosi, kad per 17 metų tūkstančiai žmonių dalyvavo ir toliau dalyvauja šiame bėgime bei brandina savyje savanorystę, kaip solidarumo dovaną sergantiesiems“, – prieš renginį platintame pranešime spaudai buvo cituojamas brolis Benediktas Jurčys.