Virtualiai laiškus svajonei rašė ir šeši vaikai iš Šilutės

 

vaiku darbai_KaunePraėjusių metų gruodžio mėnesį vyko tarptautinė priešmokyklinio ugdymo ir bendrojo ugdymo įstaigų ugdytinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, kūrybinių atvirukų virtuali paroda „Laiškas mano svajonei“, skirta tarptautinei neįgaliųjų žmonių dienai paminėti.

Šioje parodoje dalyvavo ir šeši vaikai iš Šilutės rajono. Rolanda Štrapėlaitė, Karolina Lileikytė, Gabrielė Gerulaitytė iš Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos bei Lukas Plačas, Neda Girdvainytė, Modestas Plačas iš Usėnų pagrindinės mokyklos, bendradarbiaudami su Simona Griciūte, specialiąja pedagoge-logopede sėkmingai sukūrė savo svajones bei numatė jų įgyvendinimo kelius.

Parodą „Laiškas mano svajonei“ inicijavo logopedė – specialioji pedagogė ekspertė Rūta Mirauskienė, kurios tikslas – puoselėti vaikų, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių vertybines nuostatas, plėtoti jų menines kompetencijas. Virtualioje atvirukų parodoje dalyvavo 196 ugdytiniai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, iš Lietuvos ir Rumunijos ugdymo įstaigų.

Virtuali paroda vyko „Facebook“  https://www.facebook.com/ruta.mirauskiene paskyroje, kurioje buvo demonstruojami kūrybiniai atvirukai. Parodos dalyviai aktyviai dalyvavo, komunikavo, sutiko bendraminčių, stebėjo ir vertino kitų dalyvių kūrybinius darbus. Su parodos lankytojais bendravo, į diskusijas įsitraukė ir tėvai.

Atsiliepdama apie parodą Kauno šv. Kazimiero progimnazijos direktorė Palmira Talijūnienė sakė: „Svajok iš tikrųjų uoliai ir tikėk savo svajonių įgyvendinimu, nes jos padaro Tave didesniu, tvirtesniu ir geresniu!“

Parodos metu buvo puoselėjamos bendrosios vaikų, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, kompetencijos, kurios bus reikalingos jiems vėliau gyvenime, prisiimant atsakomybę už save, už kitus, savarankiškai priimant sprendimus, tobulinant savo talentus ir renkantis profesiją. Parodos dalyviai apdovanoti padėkos raštais ir virtualiais katalogais.

Renginį organizavo Kauno miesto savivaldybės švietimo skyrius, Kauno pedagogų kvalifikacijos centras ir Kauno šv. Kazimiero progimnazija.