„Viržytė“ lietuvišką šokį demonstravo Makedonijoje

virzytes sokiu_kolektyvas_makedonijoje2Tik grįžę iš Pasaulio lietuvių dainų šventės „Vardan tos…“, Šilutės Pamario pagrindinės  mokyklos liaudies šokių kolektyvo „Viržytė“ šokėjai ėmė ruoštis išvykai į tarptautinį folkloro festivalį „Ohrid Waves 2018“. Liepos 25 – 29 dienomis jis vyko Ohrido mieste, Makedonijoje.

Į šį festivalį kviečiami skirtingų tautų ir regionų kolektyvai – kad renginys būtų įvairus, spalvingas, kad užsimegztų ir plėtotųsi tarptautiniai ryšiai. Savo šalis pristatė ne tik šokėjai, bet ir vokaliniai ansambliai, solo atlikėjai, kitų meno rūšių atstovai.

Šių metų festivalyje dalyvavo kolektyvai iš Lenkijos, Serbijos, Bulgarijos, Makedonijos, Ukrainos, Moldovos, Rumunijos, Vengrijos, Estijos, Turkijos. Visus dalyvius vienijo bendras tikslas – kuo savičiau ir įspūdingiau pristatyti savo šalį, kultūrą per protėvių ir šių dienų kartų išsaugotą kalbą, muziką, šokį.

Festivalyje pasirodėme dviejuose koncertuose. Ohrido miesto gyventojams ir kitiems dalyviams parodėme kelis lietuviškus šokius, o didžiausių ovacijų sulaukėme po „Grybautojų“. Ne vienas kolektyvas ir patys festivalio organizatoriai norėjo įsiamžinti šalia mūsų didžiojo grybo. Džiaugėmės galėdami nustebinti ir pradžiuginti kitus savo pasirodymu.

Ohrido miestas įsikūręs šalia to paties pavadinimo ežero. Jis dar vadinamas Makedonijos Jeruzale, jame keli šimtai bažnyčių, nuostabi gamta, draugiški žmonės. 

Pamatyti buvo ką, juolab kad  turėjome laisvo laiko ekskursijoms ir maudynėms. Aplankėme garsiąją St. Naumo salą ir joje esantį vienuolyną, Vevchani šaltinių miestelį ir išsimaudėme Ohrido ežere.

Pakeliui į Makedoniją svečiavomės Budapešte, plaukėme Dunojumi, aplankėme garsiausius miesto objektus, važiavome metro, ir maudėmės terminių šaltinių baseinuose. Pamatėme iš tiesų daug – pravažiavome penkias šalis, sukorėme apie 5000 km. Kelionė ilga, bet spalvinga ir įdomi, kaip ir pats festivalis.

Kelionės metu mus lydėjo Pamario mokyklos mokytojos Asta Grigalienė, Virginija Macijauskienė, Vitalija Kurpeikienė, mamos Vilma Kmitienė, Gražina Rimkuvienė, labai paslaugūs buvo vairuotojai. Visiems jiems esame labai dėkingi už globėjišką dėmesį kelionės metu.