Visą rugsėjį – prevencinės eismo saugumo priemonės keliuose

Prasidėjus naujiems mokslo metams ir vėl suaktyvėjus eismui, Lietuvos policija ragina visus eismo dalyvius laikytis eismo saugumo taisyklių, kad išvengti eismo įvykių.

policija

Policija primena jog visą rugsėjo mėnesį vykdomos prevencinės eismo saugumo priemonės. Lietuvos kelių policija rugsėjo 14-20 d. inicijuoja prevencinę priemonę, kurios metu vykdo Kelių eismo taisyklių pažeidimų kontrolę keliuose, o rugsėjo 16-22 d. – Saugaus eismo dienas.

Šilutės mieste ir rajone, nuo 2020 m. sausio 01 d. – rugsėjo 01 d., registruota 11 eismo įvykių, kurių metu buvo sužaloti žmonės. Trijuose eismo įvykiuose nukentėjo dviratininkai, trys eismo įvykiai kilo vairuotojams nesuvaldžius motorolerių ir motociklų, trys automobiliams atsitrenkus į kliūtį, vienas susidūrus automobiliams. Taip pat sužalotas vienas pėsčiasis, t. y. kieme automobilis, kurio vairuotojas važiavo atbuline eiga, partrenkė pėsčiąjį.

Siekdami atkreipti dėmesį į būtinybę vairuoti laikantis eismo saugumo taisyklių artėjant tamsiajam paros metui ir siekiant išvengti pėsčiųjų sužalojimo, primename pagrindines vairuotojų pareigas pėsčiųjų atžvilgiu:

Vairuotojas privalo:

• Įvažiuodamas į kelią iš esančių šalia jo teritorijų, išvažiuodamas iš kelio, privalo sustoti ir praleisti pėsčiąjį, kurio judėjimo kryptį jis kerta, o sukdamas į dešinę ar į kairę sankryžose – į jo važiavimo krypties bet kurią eismo juostą įėjusį pėsčiąjį. Kai sukama į kelią su viena eismo juosta kiekviena kryptimi, vairuotojas privalo sustoti ir praleisti į bet kurią eismo juostą įėjusį pėsčiąjį. Vairuotojas visais atvejais privalo duoti kelią pėsčiajam važiuodamas atbulas.

• Reguliuojamoje sankryžoje ar pėsčiųjų perėjoje, kai šviesoforo ar reguliuotojo signalai leidžia važiuoti, vairuotojas privalo duoti kelią nespėjusiam pereiti važiuojamosios dalies pėsčiajam, kuris įžengė į ją esant leidžiančiam eiti signalui.

• Artėdamas prie nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos, vairuotojas privalo sulėtinti greitį arba sustoti prieš kelio ženklą „Pėsčiųjų perėja“, kad praleistų į bet kurią jo važiavimo krypties eismo juostą, o keliuose su viena eismo juosta kiekviena kryptimi – į bet kurią eismo juostą perėjoje įėjusį pėsčiąjį.

• Jeigu prieš pėsčiųjų perėją sustojo transporto priemonė, ta pačia kryptimi važiuojantis vairuotojas privalo sustoti ir vėl pradėti važiuoti tik įsitikinęs, kad perėjoje nėra pėsčiojo, kuriam jis galėtų sutrukdyti arba sukelti pavojų. Jeigu prieš pėsčiųjų perėją transporto priemonė sulėtino greitį, ta pačia kryptimi važiuojantis vairuotojas privalo sulėtinti greitį arba sustoti ir vėl pradėti važiuoti tik įsitikinęs, kad perėjoje nėra pėsčiojo, kuriam jis galėtų sutrukdyti arba sukelti pavojų.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai rugsėjo mėnesį vykdo prevencines eismo saugumo priemones, kurių bendras tikslas-išvengti žmonių sužalojimo bei aukų keliuose. Policijos pareigūnai taip pat akcentuoja, kad vykdydami eismo saugumo priemones siekia ne piliečių nubaudimo, o dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį į būtiną vairuotojų ir pėsčiųjų tarpusavio atsakomybę dėl saugaus dalyvavimo eisme.

Būkime atsakingais už savo elgesį kelyje, saugokime save ir kitus.