Visa Žibų pradinė mokykla šoka

zibu mokykla_sokiai_Visa_mokykla_okaGražų gegužės rytą visa Šilutės Žibų pradinės mokyklos bendruomenė rinkosi į nuotaikingą renginį „Visa mokykla šoka“. Šis projektas organizuojamas visoje Lietuvoje, o šiais mokslo metais prisijungė ir mūsų mokykla. Renginyje subūrėme per 300 šokėjų.

Šokius mokiniai mokėsi šokių pamokose, visi dirbo nuoširdžiai ir kantriai. Išmokta daug lietuvių tradicinių šokių, kuriuos apjungė linksmos vaikų skaičiuotės. Specialiai šiam renginiui mokytoja Silvija Vasiliauskienė subūrė gyvai grojančią mokytojų kapelą. Per pertraukėles renginį vedusi šokio mokytoja – metodininkė Alina Urbonienė priminė kai kurių šokių kilmę ir senovės lietuvių papročius. Šventė prasidėjo šokiu „Mažas mūsų ratelis“, ratuodami mokiniai sukvietė draugus ir mokytojas į ratelius. Dainuodami šoko „Upytėlė teka“, „Mano tėvas žvejas“, „Žuvininkai mes esme“ ir daug kitų, o šventę užbaigė nuotaikingasis „Suktinis“. Visa mokykla iš mažųjų klasės ratelių perėjo į vieną didelį ratą ir šventę užbaigė plojimais, gyva rankų banga.

Svarbiausia, kad buvo suburta visa mokykla į vieningą veiklą, prisiminti krašto papročiai. Vaikams patinka šokti ir dainuoti kartu, todėl reikia daryti kuo daugiau renginių, kurie juos skatintų gerbti savo tautiškumą, primintų liaudies tradicijas.