Visko gyvenime mačiusi ilgaamžė iš Lietuvos išvažiuoti nenorėtų

 

ilgaamze„Man nėra blogai, visko užtenka, viskuo esu patenkinta“, – sako balandžio pradžioje 90-ąjį gimtadienį atšventusi šilutiškė Adelė Rupeikienė.

Garbaus jubiliejaus proga šilutiškę sveikino Savivaldybės vicemeras Algis Bekeris, Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus, socialinė darbuotoja Oksana Kalitina. Svečiai džiaugėsi gera jubiliatės išvaizda, jai linkėjo sveikatos ir sulaukti 100 metų.

Teko slėptis bunkeryje

A. Rupeikienė gimė Raseinių rajone, turėjo du brolius ir tris seseris. „Dabar broliai ir seserys jau mirę, aš tik viena vyriausia likau paskutinė“, – atsidūsta senjorė.

Adelei buvo gal 10 metų, kai Lietuvą palietė Antrasis pasaulinis karas. „Kalnujai buvo toks bažnytkaimis ant kalno, tai vienoje pusėje įsikūrė rusai, kitoje vokiečiai. Prisimenu, kad patrankos stovėjo, girdėjau šūvius, buvome ir į bunkerį sulindę, labai bijojome, kad mūsų neužgriūtų. Visko esu mačiusi“, – vaikystės išgyvenimais dalinosi Adelė.
Kadangi Adelei nelabai sekėsi mokslai, ji išmoko siūti.

Pirmąjį savo vyrą adelė sutiko Kalnujuose, jis buvo gabus žmogus, dirbęs laivyne, tarnavęs kariuomenėje. Kartu jie ėjo į mokyklą, tik tada Adelė negalvojo, kad tuometinis klasiokas taps jos vyru. Pora sutarė, kad kartu gyvens, kai vyras grįžo iš armijos. Vyras dirbo daug darbų, buvo ir mechanikas, ir fermos vedėjas, ir ūkvedys. Tačiau savo žmonai jis neleido dirbti. „Sakė nedirbk, aš parnešiu pinigų. Namučius kas betvarkys, jeigu tu eisi į darbą“, – prisimena moteris. Jiedu sulaukė sūnų Alberto ir Edmundo.

Taip jau likimas lėmė, kad Adelė tapo našle. Moteris pamena, kad vienai gyventi buvo sunku, taigi ji ištekėjo antrą kartą už Prano Rupeikio. Antroje santuokoje ji sulaukė dar vieno sūnaus, bet jis mirė. Dabar Adelė džiaugiasi 6 anūkais ir 3 proanūkiais.

Tėvynėje gyventi gera

Jau daugiau kaip 10 metų Adelė gyvena Šilutėje, čia atsikraustė iš Eidaičių kaimo Gardamo seniūnijoje, suprastėjus sveikatai. Ten Adelė gyveno su antruoju vyru, vertėsi ūkiškai, turėjo gyvulių. Ilgaamžė pripažįsta, kad kol yra jėgų, smagiau gyventi kaime, kur savas kiemas, grynas oras. Dabar, kai sveikatos nebėra, patogiau mieste: čia netoli parduotuvė, tad Adelė ko reikia nusiperka, pati pasigamina valgį.

Laisvalaikiu ji meldžiasi, klausosi Marijos radijo, per LRT žiūri laidą „Duokim garo“. Neapleido ji ir savo amato – dar neseniai pasisiuvo sijoną.

„Esu labai patenkinta savo Tėvyne. Gerbiu ją ir myliu. Iš Lietuvos niekur nenorėčiau išvažiuoti. Taip bus, kol gyva būsiu“, – sakė pozityvumo nestokojanti A. Rupeikienė.

Ilgaamžę dažnai aplanko ir ja rūpinasi Traksėdžiuose gyvenanti Danutė Stongvilienė, kuri jai yra kaip dukra, kurios neturėjo. Danutė sako, kad nors jų giminystės ryšiai nesieja, jos labai gražiai sutaria.