Visoje Lietuvoje vyko neįprasta akcija. Viešojo maitinimo įstaigos piktinasi, kad iki šiol negavo antro paketo paramos išmokų, o kai kurie vis dar laukia pirmojo

Šeštadienio popietę barai ir kavinės surengė akciją, per kurią jų darbuotojai ir dalyviai sustojo prie uždarytų viešojo maitinimo įstaigų durų. Akcija vyko visoje Lietuvoje. Registracija vyko internetu, užsiregistravusių buvo apie 100 įstaigų. Tarp jų ir Šilutės naktinis klubas „The Honey Comb“.

Lietuvos policijos nuotr.

Tačiau paskutinę minutę  „The Honey Comb“ atšaukė dalyvavimą šioje akcijoje ir pasidalino socialiniame tinkle „Facebook“ žinute:

„Kaip daugelis turbūt žinote, jog visoje šalyje yra organizuojami piketai, kuriuos organizuoja „Vilnius Night Alliance“ . Kol vienos savivaldybės leidžia rengti piketus iki 100 dalyvių, kitos tokio leidimo tiesiog net nesvarsto, nes baiminasi Koronoviruso protrūkio ir ne tik. Koks gali būti mitingas iki 15 dalyvių? Jeigu bus daugiau negu 15, bus baudžiami dėl karantino taisyklių pažeidimų po 500 eurų (Jei susimoki iškart tai 250 eurų). Primename jog pagal įstatymą ”KARANTINO” viešose vietose galima būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis arba vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narių grupėse.   „The Honey Comb“ atsisako rengti mitingą, dėl žmonių saugumo, ne dėl COVID-19 viruso, o dėl piniginių baudų ar  dovanėlių Lietuvos  biudžetui“,- socialiniuose tinkluose dalinasi „The Honey Comb“ savininkas.

Renginio organizatoriai socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino kokiu tikslu rengiama ši akcija. „Reikalaujame iš vyriausybės: kuo greičiau pervesti pirmo paketo paramą maitinimo įstaigoms, kurios dėl biurokratinių kliūčių vis dar nieko negavo. Kuo greičiau paleisti ką tik patvirtintą antrą paramos paketą, kuris mums buvo reikalingas jau vakar. Jau dabar pradėti planuoti trečią paramos paketą, kuris mums bus reikalingas balandžio mėnesį, jei vis dar negalėsime atsidaryti“-, „Vilniaus Night Alliance“  dalinosi žinute norintiems prisijungti.

Akcijoje dalyvavo daugiau nei 1500 žmonių iš daugiau nei 10 miestų. Akcijos metu žmonės laikėsi saugaus 2 metrų atstumo ir dėvėjo kaukes.

Korespondentė, interneto svetainės administratorė.