Visų ilgai laukta Ūkininkų šventė neįvyks

Tradicinė Ūkininkų šventė, dar vadinama ir Mykolinėmis, ir Dagotuvėmis, kuri jau šį šeštadienį turėjo vykti Žemaičių Naumiestyje ant Žaliojo kalno, šiemet neįvyks. Tokią liūdną žinią vakar, rugsėjo 20 dieną „Šilutės naujienoms“ pranešė šventę organizuojančio Žemaičių krašto etnokultūros centro direktorius Valerijonas Krutikovas.

Praėjusiais metais į Ūkininkų šventę susirinko gausus būrys viso rajono gyventojų.

Ūkininkų šventę šiemet buvo nutarta pavadinti „Kai ilsisi noragai, garuoja pyragai“. Sprendimą jos neberengti, pasak V. Krutikovo, priėmė Savivaldybės vadovai.

Meras Vytautas Laurinaitis patikslino, kad sprendimas atsisakyti šventės, į kurią suvažiuodavo tūkstančiai žmonių, priimtas dėl to, jog ir Šilutės rajone, ir visoje Lietuvoje pastaruoju metu ypač sparčiai daugėja sergančiųjų COVID-19.

Į specialiai surengtą pasitarimą dėl situacijos buvo sukviesti seniūnai, Savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė, kiti atsakingi pareigūnai. „Apsvarstę visi priėjome prie išvados, kad šiuo metu, kai mūsų rajonas pagal sergamumą COVID-19 jau atsidūrė ketvirtoje vietoje iš galo, rengti tokius didelius susibūrimus yra pernelyg rizikinga. Tam pritarė ir seniūnai“, – sakė meras.