VMVT mini gyvūnų globos dieną

Cute-Kitten-babies-pets-and-animals-16731266-1600-1200Spalio 4-ąją kasmet minime Pasaulinę gyvūnų globos, Šv. Pranciškaus Asyžiečio, dieną. Rekomenduojama šią dieną susilaikyti nuo gyvūnų skerdimo, vežimo, reikėtų stengtis gyvūnus pašerti geresniu pašaru, duoti skanėstų.

Gyvūnų globos dienai paminėti Šilutės VMVT organizuoja įvairius renginius.

Vyriausiasis vet. gydytojas – inspektorius Vytautas Mockus Spalio 4 d. Kintų vidurinės mokyklos Sakūčių skyriuje vyksiančiame kasmetiniame renginyje skaitys pranešimą tema „Įdomūs faktai apie gyvūnus“.

Tą pačią dieną 9 – 11 val. visose rajono privačiose veterinarijos klinikose ir gydyklose nuo pasiutligės nemokamai bus vakcinuojami naminiai gyvūnai. Vien per 2013 m. 9 mėnesius tarnyboje jau užregistruota 60 gyvūnų, įtariamų sergančių pasiutlige. 2012 m. buvo užregistruoti 77 pranešimai apie gyvūnus, įtariamai sergančius pasiutlige.

Ištyrus gautus pranešimus nustatyta, kad  50 proc. naminių gyvūnų buvo nevakcinuoti nuo pasiutligės. Gyvūnų laikytojams buvo taikytos administracinio poveikio priemonės (piniginės baudos).    

Primename, kad gyvūnų laikytojams reikia pasiruošti ir artėjančiam žiemos periodui. Šaltuoju metų laiku gyvūnai didesnę dalį su pašaru gautos energijos paverčia šiluma, todėl būtina juos gausiau šerti. VMVT darbuotojai žiemą dažnai sulaukia gyventojų pranešimų, kad ūkinės paskirties gyvūnai žiemą vaikšto lauke. Teisės aktai nedraudžia žiemą išleisti gyvūną kelioms valandoms pavaikščioti lauke – tai vadinamasis mocionas. Tačiau gyvūnai žiemos periodu turi turėti tinkamą laikymo vietą, kad galėtų pasislėpti nuo nepalankių aplinkos sąlygų.

Šunis, kates laikantys žmonės žiemą išleisdami gyvūną į lauką turi užtikrinti, kad jie per ilgai nebūtų lauke, nes gali nušalti galūnes, didėja vidaus ligų rizika.

Šilutės VMVT primena, kad į tarnybą turi kreiptis asmenys, užsiimantys augintinių veisimu. Piliečiai tai privalo padaryti per 3 mėnesius nuo dokumento paskelbimo Valstybės žiniose – iki lapkričio 7-osios. Laikytojai užpildys prašymą dėl registracijos arba veterinarinio patvirtinimo numerio suteikimo.

Gyvūnų augintinių veisėjai bus registruojami jei gyvūnus veisia gyvenamojoje patalpoje. Už registraciją valstybės rinkliava nėra renkama. Jei asmuo gyvūnus augintinius veisia atskirose patalpose, būtina įvertinti jų atitikimą teisės aktų reikalavimams, siekiant užtikrinti gyvūnų gerovės reikalavimus. Už veterinarinio patvirtinimo numerio suteikimą ir veiklos įvertinimą turi būti sumokėta nustatyto dydžio valstybės rinkliava.

Neįvykdžius šių reikalavimų draudžiama prekiauti gyvūnais augintiniais.

Šilutės VMVT rekomenduoja gyvūnais rūpintis ne tik jų globos dieną, bet ir visus metus, tuomet ir jų savininkai bus patenkinti gaunamos produkcijos kokybe, ir veterinarijos tarnyba džiaugsis sąmoningais rajono gyvūnų laikytojais.