VšĮ „Šilutės sportas“ futbolininkai rungtyniavo Estijoje

futbolas estijoje 11419786 865709843503975 982652813 nFK „Šilutė” vaikai dalyvavo jau tryliktą kartą Estijos Parnu mieste vykusiame turnyre „Summercup“. 2014 metais turnyre dalyvavo 143 komandos, šiais metais sulaukta dar daugiau – 167 komandų. Tai 2500 jaunųjų futbolininkų iš Estijos, Lietuvos, Latvijos, Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos, Suomijos bei Švedijos.

Šilutiškių išvyko keturios futbolo komandos, kurias lydėjo treneriai  B.Mackevičius, R.Čeliauskas ir S.Česnulis.

Iš Suomijos į turnyrą atvyko net 50 futbolo komandų, kurias atlydėjo įspūdingas būrys jas palaikančių tėvelių. Parnu miestas – tai Estijos vasaros sostinė, kuri futbolo turnyro metu sulaukia apie 3500 svečių.

Šiuo metu pradėtas remontuoti senasis miesto stadionas. Per turnyro atidarymą miesto meras pažadėjo, kad kitais metais turnyro „Summercup” finalinės rungtynės vyks jau naujame šiuolaikiškame stadione.

Šiame turnyre kiekviena komanda sužaidė po šešerias rungtynes.

Geriausiai Estijoje sekėsi mūsų dešimtmečiams, kurie savo amžiaus grupėje konkuravo su 31 komanda. Savo pogrupyje šilutiškiai laimėjo visas rungtynes, nepraleidę nė vieno įvarčio į savo vartus. O patys įmušė net 26 įvarčius!

Per didelis pasitikėjimas savo jėgomis vaikams padarė meškos paslaugą. Dešimtmečiai šilutiškiai tinkamai nenusiteikė ketvirtfinalio rungtynėms, ir praleistas atsitiktinis įvartis, įmuštas beveik iš aikštės vidurio, išderino vaikus iš įprasto žaidimo ritmo. Jie pradėjo skubėti, bet atsilyginti varžovams nepavyko. 0:1 pralaimėtos rungtynės mūsų komandą nubloškė rungtyniauti dėl 5-8 vietų.

Čia vaikai padarė reikiamas išvadas ir sutriuškino varžovus 6:1. Paskui rungtynėse dėl 5-6 vietos įveikė komandą iš Estijos 1:0. Tad šilutiškiai liko penktoje vietoje.

Jie praleido tik 2 įvarčius, o įmušė net 32, tačiau turnyro sistema tokia, tad teko tenkintis vieta geriausiųjų penketuke. Tačiau, trenerio manymu, vaikai tikrai turėjo visas galimybes rungtyniauti finale. Nieko, atsigriebs kitais metais.

Antroji dešimtmečių komanda pasirodė kiek kukliau: laimėjo vienerias rungtynes, pralaimėjo ketverias.

Vyriausių Šilutės futbolininkų grupė – keturiolikmečiai – trejas rungtynes laimėjo ir dvejas pralaimėjo. Iš turnyre dalyvavusių 16 komandų šilutiškiai užėmė penktą vietą.

Dvylikamečiai vaikai trejas rungtynes laimėjo, trejas pralaimėjo ir užėmė 10 vietą iš 32 komandų.

Laisvu laiku vaikai aplankė akvaparką, dalyvavo miesto šventėje, Hanza mugėje. Turnyro organizatoriai įteikė kvietimą į kitų metų turnyrą. Registracija prasideda iškart pasibaigus turnyrui. Turnyre norinčių dalyvauti komandų skaičius auga, o vietų skaičius ribotas.