Vydūniečiai bendruomeniškumą stiprina keliaudami dviračiais

vydunieciai su dviraciaisĮpusėjus rugsėjui, kol dar oras leidžia ilgiau pabūti gamtoje, Šilutės Vydūno gimnazijos trečiokai kartu su kuratoriais Sauliumi ir Lilija Zdanevičiais leidosi į kelionę dviračiais.

„Mes turėjome daug tikslų, tačiau vieni iš svarbiausių – bendruomeniškumas, noras parodyti mokiniams, kokia graži yra mūsų krašto aplinka, kiek joje slypi gamtos bei istorijos stebuklų. Tokią kelionę galima susieti ir su kultūriniu gyvenimu, ir su sveikata, išgyvenimu, judesio terapija, atsakomybe, komunikavimu, draugyste…”, – „Šilutės naujienoms” sakė L.Zdanevičienė.

Kelionėje, kurios maršrutas prasidėjo nuo Šilutės senojo Turgaus aikštės, iki Kintų ir atgal, gimnazistai ne tik išbandė savo vydunieciai aukstumalos pelkejefizinę ištvermę, bet ir pagilino istorines bei gamtos pažinimo žinias. Jie aplankė Aukštumalos pelkę, vaikščiojo pažintiniais takais bei rinko poilsiautojų paliktas šiukšles, užsuko į Kintų uostelį ir Vydūno kultūros centrą. Galiausiai visų laukė ir nekasdieniai pietūs gamtoje: gimnazistai ant laužo kepė dešreles ir gaivinosi žolelių, surinktų miške, arbata.

„Kadangi mes patys labai mėgstame keliauti dviračiais, norime šiuo džiaugsmu pasidalinti su vaikais. Norime, kad jie suprastų, kokią atneša naudą toks keliavimo būdas. Tokiose kelionėse susilieji su gamta, stiprini kūną, lavini kitus įgūdžius. Be to, kelionės dviračiais – tai galimybė vaikus atitraukti nuo kompiuterių, kitų informacinių technologijų, kurios yra užvaldžiusios jaunąją kartą“, – sakė L.Zdanevičienė.

Anot jaunųjų keliautojų, kurie iš viso dviračiais įveikė apie pusšimtį kilometrų ir dar keliolika – pėsčiomis, norėtųsi ir daugiau laiko taip praleisti. Tad, kol ruduo dar neįsismarkavo, vydūniečiai trečiokai jau kuria naujus planus ir rengiasi keliauti į Rusnės salą.