Vydūniečiai miestui dovanojo džiaugsmą ir gerus darbus

202Miestelėnai penktadienį tik pečiais traukė, matydami po miestą išsisklaidžiusius linksmai nusiteikusius jaunus žmones, kurie vienur tiesiog gatvėje surengė koncertą, kitur, užsukę į parduotuves ar įmones, iš krepšelių traukė dovanas – obuolius su nuoširdžiais palinkėjimais…

Išsiaiškinome, jog tie linksmuoliai – atkūrimo 20-metį švenčiančios Vydūno gimnazijos moksleiviai. Gimnazijos direktorė Marina Stirbienė sakė, jog pagal atkūrimo jubiliejų švenčiančios mokymo įstaigos renginių planą, tądien buvusi Padėkos diena.

Ryte gimnazistai rašė laiškus savajai mokyklai, o juos baigę išėjo į miestą. Šilutės gatvėse surengtą akciją gimnazistai P9131727pavadino „Vydūnietis miestui“ – kiekviena klasė parengė savą programą.

Vieni suko į parduotuves ir dalijo ten esantiems obuoliukus su gimnazijos palinkėjimais, kiti tiesiog gatvėse koncertavo ar linksmas dainas traukti vyko į lopšelį – darželį „Gintarėlis“ ir Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos buvusią pradinę mokyklą, mažuosius smaližius dar ir pyragais palepindami.

Šilutės miesto centrinė gatvė tądien ne tik dainomis atgijo: praeiviai šiltų apkabinimų sulaukė bei kiekvienam geros dienos buvo palinkėta.

Darbingai nusiteikę gimnazistai gerumą skleisti keliavo ir už Šilutės miesto ribų. Apie 50 gimnazistų, vadovaujami mokytojo Lino Zdanevičiaus, Šilutės „Rotary“ klubo prezidento Audriaus Endzino bei klubo narių, tvarkė Mažių kaimo kapinaites, kuriose yra palaidoti Vydūno prosenelis Kristupas Storosta, senelis Dovydas Storosta bei kiti giminaičiai.DSC 0106

Dar kitų aktyvių gimnazistų kelias suko į Aukštumalos pelkę, kur jie pasiryžo surinkti pažintiniu taku keliavusių lankytojų paliktas šiukšles. Ir šeštadienį pakelėse palei Aukštumalos pelkę kas kelis metrus buvo tvarkingai sudėlioti mėlynai iš tolo šviečiantys pilni šiukšlių maišai, kurie parodo, kiek daug popierėlių, butelių ir kito šlamšto voliojosi šioje saugomoje pelkėje, Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje…

Gimnazistų dėmesio sulaukė ir senosios Šilutės kapinės – vydūniečiai triūsė ruošdami dažymui tvoreles.

„Kiekviena klasė sumanė vis ką nors kita ir visi buvo labai originalūs“, – džiaugėsi savo gimnazistų išradingumu gimnazijos vadovė M.Stirbienė.