Vydūniečiai priėmė bičiulius iš Vokietijos

Vokieciai silutejeŠilutės Vydūno gimnazijos mokiniai mokslo metų pabaigoje sulaukė svečių iš Vokietijos, jiems aprodė gražiausias Pamario ir kitas Lietuvos vietas. Vokiečių viešnagė mūsų krašte – ilgametė tradicija, kurią tęsia Vydūno gimnazija, įgyvendindama mokinių mainų projekto programą.

Šilutiškiai dar pernai rudenį lankėsi pas draugus iš Vesterštėdės (Vokietija) gimnazijos. Birželio pabaigoje įvyko atsakomasis vizitas, kai 17 gimnazistų ir trys juos lydintys mokytojai iš Vokietijos atvyko į mūsų kraštą. Jūrų keltu į Klaipėdą atvykusius vokiečius šiltai pasitiko projekto vykdytojai, o Šilutėje jų laukė šeimos, kuriose svečiai apsigyveno.

Savo svečiams šilutiškiai buvo parengę aktyvią savaitės programą. Pirmoji diena kvietė pažinti Šilutę, gimnazistai iš Vokietijos su šilutiškiais dalyvavo orientacinėse varžybose „Pažink mano miestą“, visi kartu atliko praktinę veiklą.

Žinoma, aplankyta ir gražiausia šalies sala – Rusnė. Užsiėmimai čia vyko Nemuno deltos regioninio parko lankytojų centre, parodytas edukacinis kelias „Potvynio apsupty“ po salą. dalyviai atliko praktinę veiklą, pamatė salą, kaimo turizmo sodybą „Rusnietis“.

Antrą dieną draugaujantys gimnazistai vyko į Pagramančio regioninį parką, Lakštingalų slėnį, kur atliko vandens užterštumo matavimus, apskaičiavo upės poveikį reljefui. Artimesniam susibičiuliavimui buvo paskirta ir šeimų diena. Tądien svečiai leido laiką šeimose, kartu vyko į Palangą, Kretingą, Klaipėdą. Ketvirtoji diena buvo skirta pažinčiai su Nida, projekto dalyviai aplankė ir Juodkrantę. Edukacinių užsiėmimų dieną Kintų Vydūno kultūros centre bei Ventės ornitologijos stotyje, Aukštumalos pelkėje mokiniai atliko stebėjimus, aprašė gamtinius eksperimentus. Svečiai lankėsi ir uostamiestyje – susipažino su Jūrų muziejaus edukacinėmis programomis, pabuvojo delfinariume, senamiestyje.

Atsisveikinimo diena skirta bendros veiklos aptarimui. Vydūniečiai pristatė parengtus projektus, o vakarop išlydėjo svečius namo.

Tokie projektai – didžiulė patirtis skirtingų šalių jaunuoliams, nes ir šilutiškiai sužinojo daug įdomių dalykų apie Vokietiją, tiek svečiai iš arti pamatė mūsų kraštą.