Vydūniečio įspūdžiai iš kitokios olimpiados

Vydunietis Martynas Lietuvos informatikos olimpiadojeKovo 20-23 dienomis Vydūno gimnazijos 3g klasės mokinys Martynas Šapalas su IT mokytoja Tatjana Balvočiene dalyvavo Alytaus Jotvingių gimnazijoje vykusiame respublikinės informatikos olimpiados baigiamajame etape.

Martynas pasakoja įspūdžius iš šios, jo teigimu, ypatingos olimpiados.

„Dalyvauti šiame renginyje tikrai norėjau ir džiaugiuosi, jog dariau viską, kad į jį patekčiau. Olimpiada paliko gilų įspūdį, o ypač – kai kurios jos detalės, apie kurias bandysiu papasakoti.

Jau ne pirmą kartą dalyvauju respublikinėse olimpiadose, todėl ko nors ypatinga informatikos olimpiadoje nesitikėjau. Tačiau šį kartą apsigavau.

Mane nustebino šios olimpiados organizavimas. Verta pradėti nuo to, kad beveik visi organizavimo ir vertinimo komisijų nariai buvo jauni žmonės – studentai ar neseniai jais buvę.

Galima sakyti: na ir kas? Juk studentus pakviesti galbūt net lengviau nei universitetų dėstytojus.

Ir čia – vėl netikėtumas: didžioji dauguma tų jaunų žmonių yra garsių, prestižinių pasaulio universitetų studentai ar absolventai, pavyzdžiui, Kembridžo ar Oksfordo, ir darbuotojai tokių kompanijų kaip „Google“. Net juokavau, kad tikriausiai niekur kitur vienoje vietoje vienu metu nebūtų galima sutikti tiek lietuvių informatikų iš įvairiausių pasaulio universitetų.

Visas šis jaunas kolektyvas kūrė olimpiados užduotis, jas vertino, o po to, kai olimpiados dalyviai užduotis atliko, kiekvienos dienos vakare aiškino, kaip jas spręsti (to kitose olimpiadose niekada nebuvo).

 Man, kaip besidominčiam informatika ir programavimu, matant šiuos žmones, jų pasiekimus ir dar žinant, kad jie yra lietuviai, atsirado dar daugiau motyvacijos gilintis į šį, beje, labai įdomų mokslą.

Kadangi olimpiada vyko keturias dienas, kasdien po užduočių turėjome įvairios veiklos, kad pailsėtume. Alytaus kolegijoje galėjome pamatyti studentų sukurtą lazerių šou. Klausėmės populiaraus Lietuvos interneto projekto „Vinted“ generalinio direktoriaus paskaitos apie tai, kaip jis visa tai pasiekė, kaip vaikystėje buvo atstumtas vien dėl to, kad labai domėjosi kompiuteriu. Beje, šis žmogus savo laiku taip pat dalyvavo informatikos olimpiadose.

Visuomet grįžus iš šalies olimpiadų visi klausinėja: kaip sekėsi, kokią vietą užėmei?

Pasiektu rezultatu tikrai džiaugiuosi, nes į šią olimpiadą patekau užėmęs aštuntą vietą tarp vienuoliktokų, o olimpiadoje pakilau iki septintos. Tačiau labiausiai džiugina tai, kad olimpiadoje daug išmokau, ir tikiuosi, kad šios žinios kitais metais man padės vėl tai pakartoti, t. y., patekti į šalies informatikos olimpiados baigiamąjį etapą.

Daugiau informacijos ir nuotraukų iš renginio rasite Lietuvos mokinių informatikos olimpiados „Facebook“ paskyroje (www.facebook.com/lmio.lt).