Vydūniečių Teatro diena nuvilnijo juoko bangomis

teatro dienaVydūno gimnazijos mokiniai, mokytojai, tėvai minėjo Tarptautinę teatro dieną.

Keturių gimnazisčių – trečiokių Eglės Jakaitės, Linos Kaušaitės, Neringos Mikutytės ir antrokės Augustės Nausėdaitės – projektinis darbas klases kvietė burtis į komandas, improvizuoti, ieškoti įdomių, netikėtų sprendimų ir varžytis dėl linksmiausios, kūrybiškiausios, gebančios geriausiai improvizuoti komandos vardo.

Renginys pradėtas trečiokų gimnazistų etiudu, kuriame dvi žavios graikų deivės (Augustė ir Neringa) trumpai papasakojo esminius šiuolaikinio ir Antikos teatro skirtumus, o Rūta, Kornelija, Guoda ir Dovydas atskleidė šiuolaikinį požiūrį į Pelenės istoriją.teatro diena rengejos

Padedant vaikinų grupei, kuri imitavo antikinį chorą, deivės pasakojo apie tragedijos ir komedijos atsiradimą, paaiškino, kada ir kodėl teatre atsirado antrasis, trečiasis aktorius. Choristai Benas ir Rolandas suvaidino ištrauką iš Antikos tragedijų kūrėjo Aischilo dramos „Prikaltasis Prometėjas”, o Jonas su Dovydu žaismingai improvizavo dialogą apie žmogaus kvailumą iš Aristofano komedijos „Debesys”.

Vėliau rimtieji vakaro vedėjai Benas ir Jonas pristatė komisiją (mokytoja Vilma, abiturientai Dovydas ir Lukas), kvietė komandas parodyti namų darbus. Po pasirodymų buvo kviečiama atlikti kitas užduotis: „Emocijos”, „Pasakojimas”, „Interviu”, „Reklama”.

Renginio pradžioje gimnazistai gana susikaustę lipo į sceną, bet su kiekviena užduotimi darėsi vis laisvesni, pateikdavo vis labiau netikėtų sprendimų, kurie salėje sukeldavo garsius juoko pliūpsnius.

Apibendrinus rezultatus paaiškėjo, jog geriausiai šįkart pasisekė antrokams, šiek tiek atsiliko trečiokai, o pirmokai (kai kurie, jau iš anksto pabūgę scenos ir pradžioje nenorėję net dalyvauti, vėliau kuo puikiausiai prisitaikė ir sulaukė audringų aplodismentų) liko treti. Visos komandos apdovanotos saldžiomis dovanomis.

Jau senokai neteko matyti tiek daug gebančių puikiai improvizuoti gimnazistų, tokių drąsių, kūrybiškų asmenybių. „Niekuomet žmogus nėra toks gražus, koks jis būna kurdamas”, – teigė mąstytojas, filosofas Vydūnas. Į renginį susirinkę žmonės tuo tikrai įsitikino.