Vydūnietis L.Arlauskas ketvirtą kartą tapo „Lietuvos Maximalistu“

maximalistas Lukas ArlauskasJau išrinkti ir paskelbti nacionalinės moksleivių skatinimo programos „Lietuvos Maximalistai 2015“, kurią globoja Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija, nugalėtojai.

Šiais metais tarp 48 gabiausių ir talentingiausių mūsų šalies stipendininkų – Šilutės Vydūno gimnazijos mokinys Lukas Arlauskas.

Nuo balandžio mėnesio paraiškas stipendijoms ateinantiems metams gauti  pateikė daugiau nei pusė tūkstančio gabių ir talentingų Lietuvos moksleivių.

Dėl stipendijų moksleiviai varžėsi net aštuoniose srityse – mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologiškumo, inovacijų bei nuolatinio pažangumo. Norėdami nugalėti šiose srityse moksleiviai teikė savo įgyvendintus projektus ar net mokslinius darbus, kaip efektyviai rūpintis švaria aplinka, išsaugoti nykstančias gyvūnų rūšis ar palengvinti žmonių kasdienį gyvenimą.

Iš laimėjusių gausos išsiskyrė ir jaunasis rašytojas Lukas Arlauskas, Šilutės Vydūno gimnazijos mokinys, maksimalisto stipendiją už puikius mokslo rezultatus gausiantis jau ketvirtus metus iš eilės. Šiemet jam atiteks skatinamoji stipendija pažangumo kategorijoje.

„Lietuvos Maximalisto 2015“ nugalėtojus tradiciškai išrinko kompetentinga komisija, sudaryta iš „Maxima LT“, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Lietuvos mokslininkų sąjungos, Lietuvos moksleivių sąjungos ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro atstovų. Šiais metais prie komisijos narių prisijungė ir tokios scenos žvaigždės kaip Martynas Levickis ir Dalia Ibelhauptaitė.

Programos nugalėtojai kiekvienoje iš aštuonių sričių gaus skatinamąsias, 75 eurų vertės, arba pagrindines, 150 eurų vertės, stipendijas visus ateinančius mokslo metus. Talentingų šalies moksleivių stipendijoms „Maxima“ rugsėjį prasidėsiančiais mokslo metais skirs daugiau nei 37 tūkst. eurų.